پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سانحه هوایی دیگری از بیخ گوش روس‌ها گذشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 242332 // // // // خبر مهم


سانحه هوایی دیگری از بیخ گوش روس‌ها گذشت

هواپیمای مسافربری سوخو سوپرجت- 100 متعلق شرکت هواپیمایی “یامال” روسیه که پس از برخاستن از فرودگاه شهر «تیومن» موتور سمت چپ آن از کار افتاده بود موفق به فرود اضطراری شد.


سانحه هوایی دیگری از بیخ گوش روس‌ها گذشت

هواپیمای مسافربری سوخو سوپرجت- 100 متعلق شرکت هواپیمایی “یامال” روسیه که پس از برخاستن از فرودگاه شهر «تیومن» موتور سمت چپ آن از کار افتاده بود موفق به فرود اضطراری شد.خلبان این هواپیما پیش از فرود، برج مراقبت را در جریان مشکل قرار داد و تلاش کرد سوخت درون هواپیما را کاهش دهد.این هواپیما ۸۰ مسافر داشت که براساس گزارش شبکه ان.ت.و روسیه همگی آنان به سلامت قدم بر روی زمین گذاشتند.

خبرگزاری تاس نیز گزارش داده که این هواپیما تنها دو سال و نیم بود که در خطوط هوایی روسیه آغاز به کار کرده بود.براساس گزارش‌های اولیه، دلیل از کار افتادن موتور هواپیما، برخورد آن با پرندگان بوده است.

سرویس مطبوعاتی شرکت هواپیمایی “یامال” در این خصوص گفت: با برخورد یک پرنده و وارد شدن آن به موتور هواپیما، خلبان تصمیم به تخلیه سوخت و فرود در فرودگاه مبدا گرفت.هواپیمای مذکور که از شهر تیومن به سمت سنت پترزبورگ با 80 مسافر و 4 کادر پرواز و خدمه پرواز می کرد، یکی از موتورهای آن دچار نقص فنی شد.گفته می شود که هنگام برخاستن هواپیما، کادر پرواز ضربه ای را احساس کردند و پس از مدتی موتور سمت چپ هواپیما دچار نقض فنی شده و از کار افتاد.این هواپیما پس از مصرف سوخت هواپیما، به سلامت در فرودگاه تیومن به زمین نشست.

پیش از این نیز برخورد پرنده‌ها با موتور هواپیمای مسافربری A321 شرکت هواپیمایی اورال (اورالسکیه آویالینی)، پرواز شماره 178 در مسیر مسکو – سیمفروپل با 226 سرنشین و 7 خدمه منجر به فرود اضطراری این هواپیما در یک مزرعه ذرت شد.

یک ماه پیش فرود اضطراری و سخت هواپیمای مسافربری بویینگ در فرودگاه بارنائول در منطقه سیبری روسیه ۵۶ مصدوم بر جا گذاشت.این هواپیما که مدل آن بویینگ -۷۶۷ بود با ۳۴۴ سرنشین ازجمله ۱۰ خدمه در حال نشستن بر روی باند بود که چرخ‌ها آتش گرفت اما خلبان توانست کنترل هواپیما را حفظ و آن را در انتهای باند متوقف کند.هواپیما به شرکت هوایی «آزور-ایر» تعلق داشت و از ویتنام عازم بارنائول شهری در جنوب روسیه بود.

۲۵ مرداد نیز یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۱ شرکت هواپیمایی اورال روسیه در مسیر ژوکوفسکی – سیمفروپل با ۲۲۶ سرنشین و هفت خدمه به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شد و در پی این حادثه ۲۳ نفر مصدوم شدند دقایق کوتاهی پس از برخاستن این هواپیما از باند فرودگاه، خلبان متوجه شد که موتور با دسته ای از مرغ‌های دریایی برخورد کرده و دچار مشکل شده است از این رو درخواست فرود اضطراری داد.

اما بدترین فاجعه هوایی چند ماه اخیر در روسیه به اواسط اردیبهشت ماه امسال بازمی گردد چرا که یک فروند هواپیمای سوخو سوپرجت-۱۰۰ شرکت ایروفلوت (از مسکو عازم شهر مورمانسک در شمال غرب روسیه بود ) ۲۸ دقیقه پس از پرواز به فرودگاه بازگشت و بر اثر فرود سخت و آتش گرفتن موتور هواپیما، دچار آتش سوزی شد که در نتیجه آن ۴۱ نفر کشته شدند.در این هواپیما ۷۸ نفر ازجمله چند خدمه قرار داشتند که تنها ۳۷ نفر زنده ماندند. کمی بعدتر کارشناسان اعلام کردند که تلاش مسافران برای خارج کردن چمدان‌های خود در قفسه بالای سر مسافران، باعث افزایش تعداد قربانیان شده است.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا / اسپوتنیک نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو