پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بررسی راهکارهای ایجاد کارگو در فارس

تاریخ خبر: // کد خبر: 242338 // // // // خبر مهم


بررسی راهکارهای ایجاد کارگو در فارس

خسرو فروغان ،عضو هیات نمایندگان و رئیس‌کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس گفت: از جمله ذینفعان ایجاد کارگو در فارس شرکت‌های هوایی و تولیدکنندگان و صادرکنندگان هستند که هر دو گروه باید به اطمینان مورد نیاز زمان بندی مشخص و وجود هواپیما و وجود میزان بار مشخص برای صادرات، برسند تا این مهم محقق شود.


بررسی راهکارهای ایجاد کارگو در فارس

خسرو فروغان در جلسه راه اندازی کارگو که با حضور سرمایه گذاران کشور قطر و نمایندگان بخش دولتی و خصوصی در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: فارس یک استان پهناور است که پتانسیل و ظرفیت‌های بالای صادراتی در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، IT و صنایع الکترونیک و گردشگری دارد که نزدیکی به آب های خلیج فارس نیز از ویژگی های منحصربه فرد این استان است.

وی با اشاره به کیفیت محصولات کشاورزی استان و صادرات آن افزود: محصولات کشاورزی فارس به دلیل کیفیت در بازارهای هدف صادراتی جایگاه بسیار خوبی دارد  این در حالی است که در محصولات گلخانه ای، گل زینتی و صنایع تبدیلی نیز وضعیت استان فارس مطلوب است.

فروغان با بیان اینکه تمایل به صادرات هوایی در فارس وجود دارد اظهارداشت: اگر سیستم حمل و نقل هوایی کارگو برای صادرات در استان فارس ایجاد شود ضمن ایجاد منافع مناسب برای سرمایه‌گذاران، می توان میزان صادرات این محصولات را نیز افزایش دهیم.

رئیس کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: تاکنون جلسات متعددی با حضور دستگاه های دولتی، شرکت های هوایی و فعالان بخش خصوصی برای راه اندازی کارگو در استان برگزار شده و در مقاطعی نیز خط هوایی برای صادرات استان ایجاد شده است اما موانعی برای ادامه دار بودن کارگو در فارس وجود دارد.

وی ادامه داد: از جمله ذی نفعان ایجاد کارگو در فارس شرکت های هوایی و تولیدکنندگان و صادرکنندگان هستند که هر دو گروه باید به اطمینان مورد نیاز زمان بندی مشخص و وجود هواپیما و وجود میزان بار مشخص برای صادرات، برسند تا این مهم محقق شود.

فروغان عنوان داشت: پس از برگزاری جلسات متعدد راهکار ایجاد کارگو دائمی در فارس این است که سرمایه گذار مناسبی در این خصوص سرمایه گذاری وارد شود تا هم تولید کننده و صادرکننده و هم شرکت های هواپیمایی اطمینان لازم را پیدا کنند که در این صورت می توان میزان صادرات استان را هم افزایش داد.

وی تصریح کرد: باید با هم افزایی مسیر صادرات را هموار کرد تا شرکت های ماتولیدات خود را بر اساس بازارهای خارجی و صادرات دنبال کنند و تنها فروش داخل اکتفا نکنند.

 از امکانات استان برای ایجاد کارگو استفاده می کنیم

در این جلسه سرمایه گذار کشور قطر نیز گفت: صادرات نیاز به تخصص دارد زیرا موانع و مشکلات متعددی در انجام این مهم وجود دارد و با وجود اینکه ما موضوع صادرات را به صورت تخصصی دنبال می کنیم بعد از تحریم های کشور قطر تاکنون، تمرکز خود را بر روی رفع مشکلات ایجاد شده و فعالیت کشورهای قطر،عمان و ایران گذاشتم.

 احمد محمد سلیمان بیان کرد: عمده تخصص ما بر حمل و نقل و صادرات به سراسر دنیاست و علاقه مندیم زیرساخت هایی برای انجام این کار فراهم کنیم و در این زمینه ما سفرها و بررسی هایی بر روی کشور ایران داشتیم.

وی افزود: یکی از اقدامات ما در کشور ایران این بود که شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل هوایی را به هم پیوند داده و آموزش هایی را به آنها ارائه دهیم تا بتوان برای ایجاد تفاهم بیشتر، فرهنگ مشابهی را در زمینه خدمات حمل و نقل هوایی ایجاد کرد.

معاون اول اتاق بازرگانی قطر با بیان اینکه ما راه حل خوب و مناسب برای ایجاد کارگو استان فارس داریم اظهارداشت: برای ایجاد فضایی صادرات هوایی و ارائه خدمات حمل و نقل هوایی نیازبه مشارکت بخش دولتی و همراهی فعالان بخش خصوصی است زیرا بر این باوریم باید کاری انجام شود که برای هر دو طرف بهره وری داشته باشند.

احمد محمد سلیمان اضافه کرد: یکی از موارد مورد نظر ما انعقاد تفاهمنامه برای ارائه خدمات لازم جهت صادرات کالا و اقلام استان به سراسر دنیاست و با توجه به اینکه ما استانداردهای لازم اتاق های بازرگانی جهت صادرات را می دانیم تلاش می کنیم ارائه خدمات در استانداردهای بالا انجام شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو