پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در حال رایزنی برای افزایش پروازهای فرودگاه طبس هستیم/ تامین هزینه احیای چراغ های روشنایی باند از محل بودجه بحران

تاریخ خبر: // کد خبر: 242423 // // //


در حال رایزنی برای افزایش پروازهای فرودگاه طبس هستیم/ تامین هزینه احیای چراغ های روشنایی باند از محل بودجه بحران

مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی از رایزنی برای افزایش پروازهای فرودگاه طبس خبر داد و گفت: وجود معادن بزرگ در طبس، فرودگاه این شهر را مستعد افزایش پرواز کرده است.


در حال رایزنی برای افزایش پروازهای فرودگاه طبس هستیم/ تامین هزینه احیای چراغ های روشنایی باند از محل بودجه بحران

هادی سلامی، مدیر کل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش پروازهای فرودگاه طبس گفت: اکنون هواپیمایی ماهان در این فرودگاه دو پرواز در هفته در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه به مقصد تهران برقرار می‌کند.

وی ادامه داد: در حال رایزنی با ایرلاین‌های دیگر هستیم که بتوانیم پروازها را افزایش دهیم. وجود معادن فعال، مانند بزرگ‌ترین معدن زغال‌سنگ ایران و خاورمیانه در طبس و رفت‌وآمد متخصصان این معادن، دلیل خوبی برای افزایش پروازهای فرودگاه طبس است.

 سلامی با اشاره به امکانات فرودگاه طبس گفت: باند این فرودگاه ۳۲۰۰ متر طول دارد و از آنجا که این فرودگاه به مسیر پروازی نیز خدمات می‌دهد، دستگاه های کمک ناوبری کامل تری نسبت به فرودگاه بیرجند دارد که شامل DVOR/DME، NDB،  RCGو رادار می‌شود.  تایپ هایی که با این طول باند و شرایط دمایی می‌توانند به فرودگاه طبس پرواز کنند، هواپیماهای بدنه متوسط و کوچک هستند.

وی ادامه داد: فرودگاه طبس از چراغ روشنایی باند برخوردار نیست و همین مساله باعث می‌شود پرواز در این فرودگاه تنها در طول روز میسر باشد. از سوی دیگر با توجه به تعداد کم پروازها، نصب چراغ روشنایی باند توجیه فنی و اقتصادی ندارد.

سلامی در انتها گفت: البته پیشتر چراغ روشنایی باند در این فرودگاه نصب شده، اما به دلایل مختلفی این سیستم در حال حاضر فعال نیست. اکنون به دنبال احیای این سیستم هستیم که هزینه بسیاری دارد. از آنجا که طبس منطقه‌ای زلزله خیز است و بحران های طبیعی نیز اتفاق افتاده است، از ناحیه ستاد بحران به دنبال تامین بودجه برای راه اندازی مجدد چراغ‌های باند فرودگاه طبس هستیم و به رایزنی برای دریافت بودجه از آن ناحیه ادامه می‌دهیم.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: وزارت راه


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو