پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چین، هنگ‌کنگ، ماکائو چه تفاوت‌هایی دارند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 242447 // // //


چین، هنگ‌کنگ، ماکائو چه تفاوت‌هایی دارند؟

بنابر اعلام گردشگران شیراز، تور چین، تور هنگ‌ کنگ یا یک انتخاب ارزشمند برای سفر هست؛ اما سؤالی که بسیار پیش می‌آید این است که تور چین، با تور هنگ‌کنگ و تور ماکائو چه تفاوتی دارد؟


چین، هنگ‌کنگ، ماکائو چه تفاوت‌هایی دارند؟

بنابر اعلام گردشگران شیراز، تور چین، تور هنگ‌ کنگ یا تور ماکائو یک انتخاب ارزشمند برای سفر هست؛ اما سؤالی که بسیار پیش می‌آید این است که تور چین، با تور هنگ‌کنگ و تور ماکائو چه تفاوتی دارد؟

درباره چین

در اول اکتبر سال ۱۹۴۹ کمونیست‌ها جمهوری خلق چین را تأسیس کردند و پکن به‌ عنوان پایتخت برگزیده شد. بخش بزرگی از مردم چین لائیک هستند و به هیچ دینی باور ندارند. دین اصلی در چین بودیسم است. چین مقصدی افسانه‌ای از زمین‌های گسترده مرز تبت است. در چین می‌توانید از شلوغ‌ترین و زنده‌ترین شهرها تا دورافتاده‌ترین دهکده‌ها، بلندترین بناهای مدرن تا قدیمی‌ترین معبدها را بیابید. شهرهای مهم چین عبارت‌اند از: پکن، شانگهای، هانگزو، گوانجو و کانتون.

در کشور چین تجربه‌هایی نظیر پیاده‌روی بر روی دیوار چین، بازدید از شهر ممنوعه و کاخ تابستانی و تماشای ۸۰۰۰ مجسمه سربازان تراکوتا را می‌توانید داشته باشید. از غذاهای مشهور چینی می‌توان سوپ ذرت و مرغ، برنج سرخ‌ شده همراه با سبزی‌های خوراکی، رشته‌های نودل همراه با سبزی‌ها، مرغ یا میگو را نام برد.

چینی‌ها معتقدند هر موجود زنده‌ای که بر زمین راه برود و هرچه در آب باشد و هرچه در هوا بپرد، قابل‌خوردن است به‌جز اتومبیل و قطار و هواپیما و کشتی.

درباره هنگ‌کنگ و ماکائو

هنگ‌کنگ و ماکائو دو شهر جزیره‌ای در جنوب کشور چین هستند که سیستم آن‌ها از چین متفاوت است اما همچنان بخشی از سرزمین چین به شمار می‌آیند. این شهرها دولت و سیستم اداری مجزا، واحد پول جداگانه، نیروهای انتظامی مخصوص به خود، مدارس متفاوت و زبان متفاوت از چین‌ دارند. حتی پرچم ماکائو نیز با پرچم چین یکی نیست. جزیره و شهر بندری هنگ‌کنگ از چین کاملاً مجزا است.

ویزا و رفت‌وآمد بین این دو شهر و چین

برای ورود به هرکدام از این شهرها باید ویزای جداگانه دریافت کنید؛ بنابراین اگر می‌خواهید به هر سه این مکان‌ها سفر کنید، باید برای هرکدام ویزای جداگانه اخذ کنید. اگر تصمیم دارید به چین سفر کنید، روند آن مانند سایر کشورها است که از طریق سفارت اقدام به اخذ ویزا می‌کنید. جهت سفر به هنگ‌کنگ به‌صورت آنلاین برای ویزا اقدام می‌شود و ویزای ماکائو فرودگاهی هست؛ بنابراین هنگام سفر به این منطقه در هرکدام از این شهرها پاسپورت شما مهر می‌خورد. حتی تابعین کشور چین نیز برای رفتن به ماکائو باید ویزا دریافت کنند؛ این در حالی است که شهروندان اتحادیه اروپا، استرالیا، آمریکا و کانادا برای سفر به ماکائو نیاز به اخذ ویزا ندارند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو