پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آشنایی با اتحاد هواپیمایی وان ورلد و اسکای تیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 242449 // // //


آشنایی با اتحاد هواپیمایی وان ورلد و اسکای تیم

اتحاد هواپیمایی وان ورلد جزء سه اتحاد هواپیمایی بزرگ و مطرح دنیا از نظر مقدار مسافر می باشد. اعضای این اتحاد با جابجایی بیش از ۵۲۷٫۹ میلیون مسافر در رتبه سوم بزرگ ترین اتحاد هواپیمایی دنیا قرار گرفته است. اسکای تیم در زبان انگلیسی sky team نام دارد و جزء سه اتحاد هواپیمایی بزرگ دنیاست که مسافرین را به بیش از ١٠٠٠ مقصد مطرح در دنیا جابجا میکند. این اتحاد، اتحاد شرکت های چند ملیتی می باشد که در کشور هلند قرار دارد و دفتر مرکزی آن در فرودگاه اسخیپول آمستردام در شهر هارلمرمیر واقع گشته است.


آشنایی با اتحاد هواپیمایی وان ورلد و اسکای تیم

اتحاد هواپیمایی وان ورلد جزء سه اتحاد هواپیمایی بزرگ و مطرح دنیا از نظر مقدار مسافر می باشد. اعضای این اتحاد با جابجایی بیش از ۵۲۷٫۹ میلیون مسافر در رتبه سوم بزرگ ترین اتحاد هواپیمایی دنیا قرار گرفته است.

این اتحاد هواپیمایی با هدف ارائه خدمات و سرویس دهی بهتر به مسافران تشکیل شده و در مسیر صعودی در حال ادامه است. از جمله خدمات ارائه شده توسط این اتحاد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ١. جابجایی آسان و راحت برای مسافرانی که با این اتحاد سفر می کنند.

٢. پشتیبانی همه جانبه مسافران بدون در نظر داشتن شرکت عضو در آن

٣. پشتیبانی مسافران بابت تهیه بلیط ارزان هواپیما برای بلیط خارجی.

۴. ارائه خدمات بیشتر در تهیه بلیط هواپیما

 ۵. ارائه خدمات و سرویس دهی ویژه و عالی  به مسافران وفادار و مسافرانی که زیاد با این اتحاد سفر میکنند

۶. دسترسی به سالن های استراحت بیشتر و راحتتر برای مواقعی که در برخی سفرهای خارجی احتمال چند ساعت وقفه در فرودگاه وجود داشته باشد.

این اتحاد برای مسافرانی که بلیط هواپیمایشان را از ایرلاین های زیرمجموعه اتحاد وان ورلد تهیه می کنند شرایط ویژه ای از جمله سریع تر و راحت تر سوار شدن به هواپیما را در نظر دارد. مسافران در تهیه بلیط خارجی نیز اگر بلیط هواپیمای خود را از زیر مجموعه های این اتحاد تهیه نمایند، از اولویت در انتخاب صندلی هواپیما برخوردار خواهند بود و در مرحله چک-این نیز امتیازات ویژه ای خواهند داشت. از مهمترین اهداف اتحاد هواپیمایی وان ورلد راحت تر کردن فرآیندهای قبل از پرواز، تهیه بلیط هواپیما، تهیه بلیط ارزان هواپیما و در نهایت راحت تر کردن شرایط سفر برای اعضای باشگاه مشتریان خود می باشد.

اتحاد هواپیمایی وان ورلد انتخاب های ویژه ای برای خرید بلیط هواپیما اعم از بلیط خارجی و داخلی به مشتریان خود ارائه می کند. با برنامه پرواز مکرر (earn and redeem) این امکان برای مسافران وجود دارد که از تخفیف های ویژه ای برای خرید بلیط ارزان هواپیما بهره مند شوند. به طوری که به نسبت هزینه پرداخت شده بابت بلیط هواپیما، مزایای بسیار بیشتری دریافت می کنید.

اتحاد هواپیمایی وان ورلد سه رتبه متفاوت را برای مشتریان خود در نظر دارد که با نام های یاقوت سرخ، یاقوت کبود و زمرد به رسمیت شناخته می شوند. هر مسافر با توجه به سابقه پروازها و تهیه بلیط چه بلیط خارجی و چه داخلی، در یکی از این سطوح قرار می گیرد.

بهره مندی از مزایای این سه سطح نیاز به مقررات پیچیده و خاصی ندارد و تنها تعداد بلیط تهیه شده و سفرهای رفته و مسافت سفرهای هر مسافر، مخصوصا در سفر های خارجی با تهیه بلیط خارجی که مسافت طولانی تر است، مبنا قرار می گیرد. کلیه امتیازها و خدمات ویژه به مسافرانی ارائه می شود که با اعضای اتحاد هواپیمایی وان ورلد سفر می کنند و اینکه چه نوع بلیطی تهیه کنند در بهره مندی از سه سطح ذکر شده تفاوتی نمیکند. برای مثال افرادی که از بلیط ارزان هواپیما استفاده میکنند هم، در صورتی که تعداد سفر هایشان زیاد باشد، و یا بلیط خارجی و مسافت های طولانی را برای سفرهایشان با اعضای این اتحاد انتخاب کرده باشند، در یکی از این سه سطح یاد شده قرار میگیرند.

اتحاد هواپیمایی وان ورلد سعی در ارائه  بهترین تسهیلات رفاهی برای مسافران وفادار خود می باشد. به این منظور مسافران سطوح زمرد و یاقوت سرخ می توانند از سالن های استراحت واقع در فرودگاه های سرتاسر جهان استفاده کنند. تعداد این سالن های استراحت حدود ۶۵٠ سالن است. مسافران در مدت زمان انتظار در فرودگاه برای استراحت به این سالن ها مراجعه می کنند و از امکانات این سالن ها بهره مند می شوند.

اتحاد هواپیمایی اسکای تیم sky team چیست؟

اسکای تیم در زبان انگلیسی sky team نام دارد و جزء سه اتحاد هواپیمایی بزرگ دنیاست که مسافرین را به بیش از ١٠٠٠ مقصد مطرح در دنیا جابجا میکند. این اتحاد، اتحاد شرکت های چند ملیتی می باشد که در کشور هلند قرار دارد و دفتر مرکزی آن در فرودگاه اسخیپول آمستردام در شهر هارلمرمیر واقع گشته است.

تاسیس این اتحاد عظیم در ٢٢ژوئن سال ٢٠٠٠ میلادی بوده است و اعضای کامل آن در حال حاضر ٢٠ زیر مجوعه هستند که به نمونه هایی از آن ها میتوان به آئروفلوت، تاروم، هواپیمایی سعودی، آلایتالیا، ای ام آ و … اشاره کرد که بسیار پرقدرت به سوی جلو حرکت می کنند.

اتحاد هواپیمایی اسکای تیم در حال حاضر بیش از ۴٠٠٠ هزار فروند هواپیما به همراه بیش از ١٠٠٠ مقصد فرودگاهی در دنیا را زیر نظر خود دارد که سالانه بالغ بر بیش از ۵٨٨ میلیون مسافر در سراسر دنیا را به قصد های گوناگون با فروش بلیط هواپیما جابجا میکند.

یکی از دلایل مهم بزرگ بودن و افزایش سالانه زیر مجموعه های این اتحاد هواپیمایی، ارائه بلیط ارزان هواپیما و هم چنین عرضه بلیط خارجی به سراسر دنیا می باشد. ضمن اینکه بلیط هواپیما راحت و تحت امنیت بالا به دست مسافران میرسد، مخصوصا برای جابجایی از یک کشور به کشور دیگر که باید از بلیط خارجی استفاده نمود، این شرکت در حفظ امنیت خرید مسافران از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

مدیریت اصلی این اتحاد لئو ون ویک و هم چنین مدیر عامل اجرایی این مجموعه عظیم مایکل ویشبورن می باشد.

اتحاد هواپیمایی اسکای تیم، تسهیلات ویژه ای را برای اعضای باشگاه مشتریان خود که شامل مشتریان دائم و تقریبا همیشگی این مجموعه هستند در نظر گرفته است که به دو بخش الیت و الیت پلاس تقسیم می شوند و در ارائه خدمات تفاوت هایی برای این دو دسته قائل هستند.

برای مسافرین الیت بهره مندی از خدمات اولویت در لیست انتظار بلیط هواپیما، تهیه بلیط خارجی، بلیط ارزان هواپیما، اولویت در سوار شدن به هواپیما، اولویت در انتخاب صندلی و همچنین اولویت با چک-این فرودگاه در نظر گرفته شده است.

برای باشگاه مشتریان الیت پلاس نیز خدمات بیشتری در نظر گرفته شده است که علاوه بر  خدمات اولویت در لیست انتظار بلیط هواپیما، تهیه بلیط خارجی، بلیط ارزان هواپیما، اولویت در سوار شدن به هواپیما، اولویت در انتخاب صندلی و همچنین اولویت با چک-این فرودگاه، خدمات دیگری همچون میزان بار مجاز بیشتر، استفاده و بهره مندی از سالن استراحت فرودگاه، تقدم در رزرو بلیط هواپیما و همچنین بلیط خارجی در دوره های شلوغ و پر تردد، سرعت بخشیدن در فرآیند امنیتی فرودگاه برای بلیط ارزان هواپیما را برای مسافرین رده ی الیت پلاس در نظر گرفته است.

برای مسافرین فرست کلاس و بیزینس کلاس در فرودگاه های مقصد سالن های استراحتی توسط اسکای تیم در نظر گرفته شده که دارای شرایط ویژه و امکانات رفاهی این دسته از مسافرین قرار داده شده است و همچنین مسافرین الیت پلاس نیز صرف نظر از نوع کلاس پروازشان می توانند در مقاصد فرودگاهی دنیا ازین سالن ها برای استراحت چند ساعته استفاده نمایند.

تمامی این کار ها از سوی اتحاد اسکای تیم باعث افزایش اعتبار این مجموعه گسترده در دنیا و همچنین باعث گستردگی هر چه تمام تر این مجموعه به صورت سالانه گشته است.

از طرف دیگر قائل شدن حق و تسهیلات ویژه برای خرید بلیط خارجی و بلیط ارزان هواپیما در زمان دلخواه مشتریان باعث افزایش محبوبیت این اتحاد بین مشتریان شده است.

از دیگر عوامل ایجاد محبوبیت این مجموعه بزرگ وجود مقاصد فرودگاهی در فرودگاه های مختلف در کشورهای مختلف دنیا می باشد، زیراکه مشتریان بلیط خارجی را با اطمینان و امنیت خاطر خریداری می کنند.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو