پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهترین جانمایی برای فرودگاه بین المللی مشهد، شهرستان چناران است

تاریخ خبر: // کد خبر: 242706 // // // خبر مهم


بهترین جانمایی برای فرودگاه بین المللی مشهد، شهرستان چناران است

با جانمایی صحیح برای فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد مقدس می توان مشکل کم آبی را حل کرد و منطقه آزاد تجاری نیز ایجاد کرد.


بهترین جانمایی برای فرودگاه بین المللی مشهد، شهرستان چناران است

حجت الاسلام والمسلمین حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان گفت: از آنجایی که امروز راه آهن مشهد در وسط شهر واقع شده و این مسئله مشکل ساز شده و از آن طرف فرودگاه بین المللی مشهد هم دیگر برای حمل ونقل مسافر گنجایش ندارد لذا پیشنهاد شده که راه آهن مشهد از وسط شهر به فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد منتقل شود و برای جانمایی فرودگاه شهید هاشمی نژاد درحال بررسی هستند بهترین محل برای جانمایی فرودگاه شهید هاشمی نژاد از منظر پدافند غیرعامل بین چشمه گیلاس و منابع طبیعی آن تا جاده بغمج در شهرستان چناران بهترین جاست.
مثل فرودگاه بین المللی فعلی مشهد که بین دو بینالود و برزش آباد واقع شده منطقه پیشنهادی ما هم بین دو کوه الله اکبر و کوه بینالود است که پناه گاه مناسبی است و از نظر نقل و انتقال هم جاده سنتو در این منطقه واقع است و هم بزرگراه مشهد – قوچان در این محل در حال ساخت است.
در این محل بیست، سی هزار زمین منابع طبیعی و زمین آستان قدس وجود دارد که از این زمین ها هم برای منطقه ویژه اقتصادی و هم برای منطقه آزاد استفاده کرد.
وی اضافه کرد : از طریق کوه های الله اکبر باید یک تونل بزرگ بین چناران و ترکمنستان ایجاد کرد که هم خط ریل را و هم خط اتوبوس و ماشین  به این قسمت منتقل شود و هم آبی که در آن منطقه وجود دارد را به پشت سد ارداک منتقل کنیم.
نماینده معین طرقبه و چناران تشریح کرد: به این ترتیب ما هم یک شهر فرودگاهی مشابه فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) ایجاد می کنیم و هم منطقه آزاد و هم منطقه ویژه ایجاد می کنیم و هم مشکل کم آبی را حل کردیم و هم خودمان را به مرز ترکمنستان نزدیک کردیم و هم درگز را نشان دادیم و هم مشهد مقدس را.
وی نتیجه گیری کرد : بنابراین بهترین جانمایی که ما به کمک کارشناسان در تهران مطالعه کردیم در اراضی منابع طبیعی است از چشمه گیلاس تا جاده شتر پا واقع در پشت چناران که این منطقه ، منطقه ای استراتژیک و صاحب آب و اگر تونل هم ایجاد شود که بخش عظیمی از مشکلات مشهد مقدس و کم آبی و حتی مسائل تجاری و منطقه آزاد هم حل می شود.
با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: گیتی آنلاین

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو