پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مقاومت شرکت‌های هواپیمایی آمریکا در استفاده از بوئینگ‌های 737

تاریخ خبر: // کد خبر: 243205 // // //


مقاومت شرکت‌های هواپیمایی آمریکا در استفاده از بوئینگ‌های 737

بعید به نظر می‌رسد حتی اگر سازمان هوانوردی آمریکا مجوز پرواز بوئینگ‌های 737 مکس را صادر کند، شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی به این زودی‌ این هواپیماها را در چرخه پرواز قرار دهند.


مقاومت شرکت‌های هواپیمایی آمریکا در استفاده از بوئینگ‌های 737

 به نقل از راشاتودی، روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا گزارش داد که شرکت‌‌های بزرگ هواپیمایی آمریکایی قصد ندارند، حتی اگر سازمان هوانوردی آمریکا مجوز پرواز هواپیماهای بونینگ 737 مکس را پس از ماه‌ها زمین‌گیر بودن صادر کند، به این زودی‌  این هواپیماها را به چرخه پرواز خود بازگردانند.

منابع آگاه در این زمینه اعلام کردند که شرکت‌های بزرگی نظیر آمریکن ایرلاینز، یونایتد ایرلاینز، و سوث وست ایرلاینز قصد دارند خود نیز تست‌هایی را برای ارزیابی ایمنی هواپیماهای بوئینگ 737 انجام دهند.این شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا با اجرای برخی پروازهای آزمایشی با حضور مقامات عالی خود بدون مسافر ایمنی هواپیماهای 737 را ارزیابی کرده و در این زمینه اطمینان حاصل کنند.صدها فروند هواپیماهای بوئینگ 737 مکس از ماه‌های نخست سال میلادی جاری و به دلیل سقوط دو فروند از آن‌ها در اتیوپی و اندونزی در سراسر جهان زمین‌گیر شده‌اند.

سخنگوی بوئینگ در این زمینه اعلام کرده است، بازگرداندن اعتماد مردم به ایمنی هواپیماهای بوئینگ 737 مکس پس از صدور مجوز پرواز آنها اصلی‌ترین اولویت این شرکت خواهد بود.

این احتمال وجود دارد که پیش از آغاز سال نو میلادی مجوز پرواز این هواپیماها از سوی سازمان هوانوردی فدرال آمریکا صادر شود و اگرچه شرکت‌ها به دلیل زمین گیر بودن این هواپیماها خسارت دیدند، اما حداقل یک ماه برای آزمایش و تست این هواپیماها زمان خواهند گذاشت.

ایرلاین‌های آمریکایی‌ می‌خواهند پیش از ورود دوباره مسافران به بوئینگ 737 مکس ایمنی این پروازها را با حضور اصحاب رسانه، مقامات خود و احتمالا برخی کارشناسان و با چندین مورد پرواز تست کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو