پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مصون‌سازی زیرساخت‌های ناوگان هوایی کشور در برابر حملات سایبری

تاریخ خبر: // کد خبر: 243225 // // // // //


مصون‌سازی زیرساخت‌های ناوگان هوایی کشور در برابر حملات سایبری

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: برای مصون‌سازی زیرساخت‌های ناوگان هوایی کشور و پایداری سیستم‌های ناوبری در برابر حملات سایبری برنامه‌های مفصلی داریم.


مصون‌سازی زیرساخت‌های ناوگان هوایی کشور در برابر حملات سایبری

هشتمین همایش ملی پدافند غیر عامل با حضور آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت و تنی چند از استانداران و مسئولان کشوری و لشکری در همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.
«محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی در این همایش با اشاره به اینکه در این وزارت‌خانه همه نقش و مسئولیت ما با مردم است، اظهار داشت: در شورای عالی شهرسازی، مصوبه‌ای برای طرح‌ریزی شهری داریم که بر اساس آن باید ضوابط پدافند غیرعامل در این حوزه رعایت شود.
وی با اشاره به اینکه بازسازی خانه‌های فرسوده و بازآفرینی شهری به قانون تبدیل و سازمانی هم برای همین منظور تشکیل شده است، افزود: در بخش روستایی دولت برای بازسازی بافت‌های فرسوده هزینه مستقیم می‌کند و برای شهر‌ها نیز تسهیلات ارزان‌قیمت ارائه می‌دهد که با تلاش‌های صورت گرفته در تهران ۵۰ درصد بافت فرسوده تهران بازآفرینی شده است.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای مصون‌سازی زیرساخت‌های ناوگان هوایی کشور در برابر حملات سایبری نیز برنامه‌های مفصلی برای پایداری سیستم‌های ناوبری هوایی داریم تا با ارتقای آن‌ها بتوانیم خدماتی را که در این بخش ارائه می‌شود، بدون وقفه‌ای ادامه دهیم.
اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه در زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای نیز سند پدافند غیرعامل را در دستور کار داریم تا ایمن‌سازی‌های لازم در بخش تعمیر و نگهداری رعایت شود، تصریح کرد: در بخش نیروی انسانی آمورش و فرهنگ‌سازی را از الزامات پدافند غیرعامل می‌دانیم که باید سرمایه‌گذاری بیشتری را برای آن انجام دهیم، بر این اساس در وزارت راه برنامه‌های آموزشی را با سرفصل‌های مختلف در دستور کار داریم تا ارتقای کیفی در عملکرد و باور ایجاد کنیم.
گفتنی است؛ در این مراسم که سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز حضور داشت، از برنامه ریزی، پیگیری و اقدامات شایسته این شرکت در حوزه پدافند غیرعامل در سال های اخیر بویژه سال جاری قدردانی شد.
منبع:با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو