پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هواپیماربایی در فرودگاه آمستردام / خطوط هوایی ایر اروپا تکذیب کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 243998 // // // // خبر مهم


هواپیماربایی در فرودگاه آمستردام / خطوط هوایی ایر اروپا تکذیب کرد

پس از انتشار خبر هواپیماربایی و گروگانگیری در خطوط هوایی هلند توسط سه مرد مسلح، رسانه های اروپایی اعلام کردند که هواپیماربایی رخ نداده و هشدار خلبان در این خصوص، هشداری اشتباه بوده است.


هواپیماربایی در فرودگاه آمستردام / خطوط هوایی ایر اروپا تکذیب کرد

شب گذشته رسانه های اروپایی از هواپیماربایی در خطوط هوایی ایراروپا خبر دادند. در خبرها آمده است، این هواپیمای هلندی پس از برخاست از فرودگاه اسپیخول در آمستردام، با گزارش مشکل امنیتی به پلیس این کشور، مجبور به بازگشت به فرودگاه مبدا شد.

در برخی از خبرها آمده بود سه مرد مسلح با چاقو مسافران هواپیمایی در فرودگاه شیپخول آمستردام هلند را به گروگان گرفتند. این هواپیمای شرکت «ایر اروپا» که به مقصد مادرید در اسپانیا به هوا برخاسته بود، 27 سرنشین داشت و یکی از خدمه آن مشکل امنیتی را به پلیس گزارش داده بود. پلیس نظامی هلند بلافاصله در فرودگاه اسپیخول حاضر شده و منتظر بازگشت هواپیما ماند.

پس از فرود هواپیما در فرودگاه، مسافران و خدمه آن به سلامت از آن خارج شدند و پلیس هنوز هیچ اظهار نظری درباره ماهیت مشکل امنیتی نکرده است.

هشدار هواپیماربایی در فرودگاه آمستردام اشتباهی بود!

روزنامه گاردین نوشت: «هشدار اشتباه سبب عملیات گسترده نیرو‌های امنیتی در فرودگاه اسپیخول در آمستردام شد. این حادثه پس از آن روی داد که خدمه پرواز به صورت اشتباه هشدار گروگان‌گیری را ارسال کردند.»

خطوط هوایی ایراروپا در پیامی در توئیتر خبر داد که هشداری که پروتکل گروگان‌گیری در فرودگاه را بوجود آورد اشتباهی بوده است و هیچ اتفاقی نیفتاده و تمامی مسافران در انتظار پرواز به سوی مادرید هستند.

پس از فعال شدن هشدار هواپیماربایی در فرودگاه اسپیخول آمستردام، نیرو‌های امنیتی ضمن بستن ورودی ترمینال خروجی، به تخلیه مسافران حاضر در سالن‌ها پرداختند. همچنین یگان‌های امنیتی زرهی به محاصره هواپیما پرداختند و حداقل دو فروند بالگرد بالای هواپیما حضور یافتند.

در برخی از خبرها آمده است پلیس ویژه یکی از مسافران داخل هواپیما را بازداشت کرده است. گفته می‌شود دکمه اضطراری ربوده شدن هواپیما یا با اشتباه یا به هر دلیل دیگری فشرده شده است.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: ایرنا // تابناک // فضای مجازی و منابع خارجی

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو