پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هایپرلوپ چگونه کار می کند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 244070 // // //


هایپرلوپ چگونه کار می کند؟

تصور کنید با سرعت 1.250 کیلومتر بر ساعت در حرکت هستید؛ سیستم هایپرلوپ شامل یک موتور الکتریکی است که دارای روتور و استاتور می باشد.( استاتور یک مغناطیس الکتریکی است که وقتی جریان الکتریسیته در آن برقرار می شود روتور را به چرخش درمی آورد) استاتور هایپرلوپ خطی است و روتور به کپسول وصل است و آن را به جلو می راند


هایپرلوپ چگونه کار می کند؟

تصور کنید با سرعت 1.250 کیلومتر بر ساعت در حرکت هستید؛ سیستم هایپرلوپ شامل یک موتور الکتریکی است که دارای روتور و استاتور می باشد.( استاتور یک مغناطیس الکتریکی است که وقتی جریان الکتریسیته در آن برقرار می شود روتور را به چرخش درمی آورد) استاتور هایپرلوپ خطی است و روتور به کپسول وصل است و آن را به جلو می راند، کپسول هایپرلوپ شرکت Hyperloop One با استفاده از نیروی مغناطیسی شناور و هدایت می شود. در جلوی کپسول تقریبا همه هوای داخل لوله توسط پمپ های خلا مکیده می شود که فشار هوا مانند وضعیت اتمسفر در 200.000 پا از سطح دریا (60.000 متر) می شود و نیروی مقاوم هوا به قدری کاهش پیدا می کند که با کمترین مقدار الکتریسیته می توان به سرعت های بسیار بالا باهزینه کم و مصرف انرژی ناچیز در مقایسه با قطارهای تنرو و هواپیماها رسید.

تکنولوژی برتر شرکت Hyperloop One سفری ایمن، سریع و بدون تاخیر را فراهم می کند. هایپرلوپ اولین شکل جدید از حمل و نقل عمومی در صد سال گذشته است. این سیستم روش مسافرت، کار و زندگی ما را تغییر خواهد داد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی حمل و نقل، صنعت و فن آوری


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو