پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز گشت‌زنی بالگردهای روسیه در شمال سوریه

تاریخ خبر: // کد خبر: 244202 // // //


آغاز گشت‌زنی بالگردهای روسیه در شمال سوریه

با آغاز گشت‌زنی بالگردهای روسیه درشمال و شمال شرقی سوریه، مسکو اعلام کرد که مأموریت گشت‌زنی به صورت روزانه بر فراز این مناطق انجام خواهد گرفت.


آغاز گشت‌زنی بالگردهای روسیه در شمال سوریه

 بعد از آنکه «یوری بورنکوف» رئیس مرکز روسیه آشتی در سوریه از آغاز گشت‌زنی بالگردهای روسیه در شمال شرقی سوریه خبر داد، «دیمیتری ایوانف» خبلبان روس امروز (جمعه) اعلام کرد که نیروی دفاع هوایی روسیه به صورت روزانه در شمال سوریه مأموریت گشت‌زنی انجام می‌دهد.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، بورنکوف در خصوص مأموریت بالگردهای روسیه در سوریه گفت: «روسیه به تلاش‌های خود برای اجرای مفاد یادداشت تفاهم روسیه و ترکیه ادامه می‌دهد».

بالگردهای روسیه روز گذشته (پنجشنبه) اولین گشت‌زنی هوایی خود در شمال شرقی سوریه را در راستای اجرای مفاد یادداشت تفاهم 22 اکتبر (30 مهرماه) میان روسیه و ترکیه  آغاز کردند.

بورنکوف در خصوص مأموریت این بالگرد گفت: «هواپیمای ارتش، گشت‌زنی هوایی خود را در مسیرهای فرودگاه کویرس، شهرک عین عیسی واقع در استان رقه، بحیره الاسد انجام دادند.

از طرف دیگر ایوانف تصریح کرد که گشت‌زنی بالگردهای روسیه در شمال شرقی سوریه هر روز انجام می‌گیرد و توضیح داد: «ما انجام وظایف ویژه در زمینه گشت‌زنی هوایی در استانهای شمالی جمهوری عربی سوریه را آغاز کردیم. گشت‌زنی هوایی در چندین مسیر انجام خواهد گرفت و گروهی از بالگردها به صورت جفت در ارتفاع 50 تا 60 متری این گشت‌زنی را انجام می‌دهند».

وی ادامه داد که هدف اصلی مأموریت گشت‌زنی، «تضمین امنیت» در شمال شرقی سوریه و همراهی با پلیس نظامی سوریه است.

روز 22 اکتبرماه، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه، تفاهمنامه ای را درباره اقدامات مشترک با هدف حل بحران شمال شرقی سوریه به امضا درآوردند.

طبق سند فوق، در تاریخ 23 اکتبرماه (اول آبان) پلیس نظامی روسیه و گارد مرزی سوریه در مناطقی واقع در مجاورت 30 کیلومتری از منطقه امن مستقر شدند.

در تاریخ 29 اکتبرماه (7 آبان ماه)، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که شبه‌نظامیان کُرد، خروج یگان‌های مسلح خود از منطقه امن را تکمیل کرده‌اند و در تاریخ اول نوامبر (10 آبان ماه)، نظامیان ارتش روسیه و ترکیه، اولین گشت زنی در مناطق واقع در شرق رود فرات را آغاز کردند.

منبع :با اندکی تلخیص و ضافات برگرفته از  فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو