پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سازمان هواپیمایی کشوری در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است + این تحلیل یک نماینده مجلس است؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 244236 // // // // خبر مهم


سازمان هواپیمایی کشوری در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است + این تحلیل یک نماینده مجلس است؟

نایب رئیس کمیسیون عمران گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در حال تلاش برای کنترل قیمت‌هاست و تا حدودی در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است. این تحلیل ابوالفضل موسوی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی است. تحلیل هایی که واقعا جای بحث و بعضا تاسف دارد. اصل نظرات جناب ایشان در ادامه متن آورده شده است.


سازمان هواپیمایی کشوری در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است + این تحلیل یک نماینده مجلس است؟

نایب رئیس کمیسیون عمران گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در حال تلاش برای کنترل قیمت‌هاست و تا حدودی در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است ،ابوالفضل موسوی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه قیمت بلیت هواپیما‌های خارجی در دست ما نیست و ضوابط خود را دارد، اظهار کرد: پرواز‌های داخلی در دو حالت چارتری و ایرلاین وجود دارد که مورد اول را دفاتر هواپیمایی رسیدگی می‌کنند و در حالت دوم، به جای بلیت، درباره هواپیما اظهارنظر می‌شود. برای کنترل بیشتر نرخ، باید درباره تعیین  قیمت هواپیما‌های چارتری مقاومت به عمل آید تا هواپیما را به صورت بلیتی ارائه کنند، اما در این صورت با خصوصی سازی تعارض ایجاد می‌شود.

موسوی درباره نوع دیگر تعیین نرخ بلیت گفت: بخشی از هزینه‌های خرید خارجی و تعمیرات هواپیما‌ها به ارز بستگی دارد که باید با تولید‌های داخلی تناسب داشته باشد، این نسبت بین ۳۵ تا ۶۰ درصد بوده و به هر ایرلاین اعلام می‌شود، نسبت یاد شده هنوز به یک عدد ثابت نرسیده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه کمیسیون عمران درباره موضوع مذکور با سازمان هواپیمایی کشوری در حال گفت‌و‌گو است، ابراز امیدواری کرد: این مجموعه در حال تلاش برای کنترل قیمت‌هاست و سازمان هواپیمایی کشوری تا حدودی در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است.

او تاکید کرد: آخرین جلسه کمیسیون عمران با سازمان هواپیمایی کشوری به قبل از برگزاری مراسم اربعین حسینی می‌رسد که قیمت‌ها در بازه زمانی ۱۰ روزه همان ایام کنترل شد؛ همچنین گزارش تخلفات کمتر به نمایندگان رسید.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان اظهار کرد: در زمان‌ها و مناسبت‌های مختلف قیمت‌ها به بیشترین نرخ رسیده و کمی از کنترل خارج می‌شوند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو