پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هواپیمای موشک انداز توپولف 160 غلبه بمب‌افکن سوپرسونیک توپولف-160 روسیه بر جنگنده‌های آمریکایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 244237 // // //


هواپیمای موشک انداز توپولف 160 غلبه بمب‌افکن سوپرسونیک توپولف-160 روسیه بر جنگنده‌های آمریکایی

در جریان پرواز برنامه‌ریزی شده بر فراز دریای ژاپن، بمب‌افکن روسی در رژیم فورساژ، با سرعت زیاد جنگنده اف-35 آمریکا را عقب گذاشت.


هواپیمای موشک انداز توپولف 160 غلبه بمب‌افکن سوپرسونیک توپولف-160 روسیه بر جنگنده‌های آمریکایی

در جریان پرواز برنامه‌ریزی شده بر فراز دریای ژاپن، بمب‌افکن روسی در رژیم فورساژ، با سرعت زیاد جنگنده اف-35 آمریکا را عقب گذاشت. این قضیه اوایل ماه نوامبر رخ داد. بمب‌افکن در حیطه رهگیری رادارهای جنگنده قرار گرفت. در این وضعیت جنگنده دوم نتوانست به اولی نزدیک بشود که ناگهان به رژیم فورساژ گذار و حداکثر زاویه بالها را تنظیم کرد.

توپولف-160 آخرین هواپیمای دارای سیستم بال متغیر است که تاکنون ساخته شده‌است و این ویژگی برای برای پرواز بهتر در سرعت‌های مختلف در آن به کار رفته‌است. سیستم کامپیوتری هواپیما بنابر سرعت موجود میزان به عقب رفتگی بال را تنظیم می‌نماید. بال‌های متغیر این هواپیما کلاً می‌تواند در سه حالت 20 درجه برای فرود، 35 درجه برای پرواز کروز یا گشت زنی‌عادی در آسمان و 65 درجه برای پرواز در سرعت‌های مافوق صوت قرار گیرد.این هواپیما قابلیت حمل موشک کروز استراتژیک KH-55 با برد 3000 کیلومتر  را دارد و تا 12 فروند از این موشک قابل حمل است.

توپولوف 160 بلک جک می‌تواند جنگ‌افزارهای هسته‌ای و متعارف شامل موشک های دوربرد هسته‌ای را حمل نماید. این هواپیما برای دفاع از خود به موشک‌های حرارت‌یاب و سیستم‌های مغشوش‌کننده رادار و پرتاب‌کننده شراره‌های گمراه‌کننده موشک حرارتی مجهز شده‌است. ظرفیت نهایی این بمب افکن 40 تن بمب یا موشک می‌باشد.

نوع مدرنیزه شده هواپیمای «تو ـ 160» دارای جدیدترین رادار و سامانه جنگ الکترونیک است و می تواند اهداف را در هر شرایط جوی و در هر وقت شبانه روز رهگیری کند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسپوتنیک ایران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو