پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برخورد با گرانفروشان بلیت هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 244721 // // // خبر مهم


برخورد با گرانفروشان بلیت هواپیما

محمد اسلامی ،وزیر راه و شهرسازی در خصوص نرخ بلیت پرواز گفت: قیمت‌ها قیمت‌های عرضه شده در سایت انجمن شرکت‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری است و به هیچ وجه احدی اجازه ندارد بیشتر از آن سقف بلیت عرضه کند و یک نکته‌ای داریم که حالا بعضی سایت‌ها هستند معتبر هم نیستند می‌آیند یک شرایطی را عرضه می‌کنند که شامل ترانسفر از منزل به فرودگاه انجام چکین و بردن تا هتل و یک بسته ارائه می‌کنند ممکن است پرواز فرس‌کلاس باشد و چیزی نیست که از آن نتیجه گرفت که این نرخ بلیت تهران مشهد این شده است و من تأیید نمی‌کنم و اگر مصداق روشنی دارد مراجعه کند قطع یقین هم ما و هم تعزیرات حکومتی با آن برخورد خواهیم کرد.


برخورد با گرانفروشان بلیت هواپیما

محمد اسلامی ،وزیر راه و شهرسازی در خصوص این سوال که نظر شما در خصوص نرخ بلیت پرواز برخی مقصد‌ها مانند تهران به مقصد رُم تقریبا یک میلیون و ۶۰۰ یا ۷۰۰ هزار تومان و تهران به مشهد یک میلیون ۱۰۰ یا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود، چیست؟  گفت: این که حتما صحت ندارد و تخلف آشکار است اگر کسی بلیت مشهد را یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته باشد . قیمت‌های رسمی، قیمت‌های عرضه شده در سایت انجمن شرکت‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری است و به هیچ وجه احدی اجازه ندارد بیشتر از آن سقف بلیت عرضه کند و یک نکته‌ای داریم که حالا بعضی سایت‌ها هستند معتبر هم نیستند می‌آیند یک شرایطی را عرضه می‌کنند که شامل ترانسفر از منزل به فرودگاه انجام چکین و بردن تا هتل و یک بسته ارائه می‌کنند ممکن است پرواز فرس‌کلاس باشد و چیزی نیست که از آن نتیجه گرفت که این نرخ بلیت تهران مشهد این شده است و من تأیید نمی‌کنم و اگر مصداق روشنی دارد مراجعه کند قطع یقین هم ما و هم تعزیرات حکومتی با آن برخورد خواهیم کرد.

وی درباره اینکه برخی‌ها در ۲۸ صفر و تعطیلات نورزوی بلیت یک میلیون و ۲۰۰ هزارتومانی خریده‌اند گفت: به من بگویید هر کسی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای ۲۸ سفر خریده به ما بگوید کدام ایرلاین و کدام شماره پرواز بوده ما برخورد می‌کنیم و سازمان هواپیمایی کشوری مرتب اطلاعیه می‌دهد و مردم هم توجه کنند. ما آزادسازی قیمت‌ها را طبق قانون برای هواپیمایی کشوری انجام دادیم. نکته حائز اهمیت این است آزادسازی قیمت‌ها براساس قانون این بوده که رقابت ایجاد کنیم و بتوانیم که بخش حمل‌ونقل هوایی را اقتصادی کنیم. مزیت رقابتی شرکت‌ها بتوانند به‌دست بیاورند و در جهت اینکه رشد و توسعه آن ها شتابان‌تر اتفاق بیفتد و صنعت هواپیمایی درجا نزند. این اتخاذ شده و پیاده شده است لحظات آخر یک پروازی به یک مقصدی ممکن است بلیتش ۳۰۰ هزار تومان باشد.

این مقام مسئول گفت: مثلا ۶۰ هزار تومان در فرودگاه بفروشند و لحظه آخری هست و تعداد کم نیست در نازلترین نرخ می‌فروشند و بیشتر مسافران را سوار کنند و ببرند و اتفاقی است که مرتب می‌افتد و لحظه آخر در زمانی که پیک است یک قیمتی در سقف هم عرضه شود، ولی ممکن است این یکی یا ۲ مورد بیشتر نباشد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پس بنابراین آن سقف و کف حداقلی و حداکثری است که شورای‌عالی کشوری براساس محاسباتی که روح قانون را از دست ندهد، ایجاد کرده که مردم به آنها اجحافی صورت نگیرد. نکته مهم این است که اساس این موضوع عرضه و تقاضا است و کسانی که نرخ بالا دامن می‌زنند به ویژه رسانه ها، قیمت‌های پایین که عرضه می‌کنند آن ها را هم بگویند که ببینند چه اتفاقی افتاده است. قبلا قیمت‌ها فیکس بود. اگر خالی بود لحظه آخر هم می‌خریدید با همان قیمتی بود که مصوب بود و دولتی اعلام شده بود الان عرضه می‌کنند، واپسین لحظات با نازل‌ترین نرخ عازم می‌شوند و به مقصد خود می‌روند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری گسترش


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو