پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

تاریخ خبر: // کد خبر: 244907 // // // // خبر مهم


موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) موافقت کردند.


موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

در جلسه علنی امروز (دوشنبه) تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با ۱۱۴ رای موافق، ۳۶ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

این تقاضا در راستای اجرای ماده ۲۱۲ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مطرح شد که محورهای تحقیق و تفحص شامل بررسی نحوه، رعایت صرفه و صلاح عمومی در قراردادهایی چون (CIP) پارکینگ‌ها، هتل، غرف، صرافی، تابلوهای تبلیغاتی، محوطه‌سازی ترمینال سلام، برف‌روبی و واگذاری اراضی و نحوه‌ وصول و هزینه‌کرد درآمدها و منابع شرکت می‌شود.

محمد علی پور مختار به عنوان یکی از نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی در توضیح دلایل تفحص گفت: با وجود تحولاتی در مدیریت این شرکت و انجام اصلاحاتی باید عملکرد مدیران قبل مورد بررسی قرار بگیرد. قراردادی به مدت ۲۳ سال برای واگذاری خدمات و تبلیغات و خدمات فروشگاهی و بخش سی‌آی‌پی فرودگاه امام منعقد شده که طرف این قرارداد یکی از کارکنان بازنشسته آنجاست. مبلغ قرارداد ۱۱ میلیارد تومان است که فقط از چند بخش در یک سال ۹۰ میلیارد تومان کسب درآمد کرده و صرفا از محل درآمد پارکینگ در یک سال ۱۰ میلیارد تومان درآمد به دست آورده است.

وی با بیان اینکه نحوه واگذاری بخش سی‌آی‌پی فرودگاه امام سوال برانگیز است، افزود: با وجود انجام اصلاحاتی باز هم وضعیت بخش‌هایی همچون واحدهای خدماتی و نظافتی و تعمیر و فنی و تبلیغاتی ابهام دارد. همچنین عملکرد هزینه‌ای و درآمدی فرودگاه امام مشخص نیست و اطلاعاتی در این باره نداریم. وضعیت ساختمان‌ها و سالن‌های فرودگاه بسیار حقیر و نامناسب است. بیش از دو دهه از فعالیت این شرکت می‌گذرد اما عملکرد بسیار ضعیف است.

پورمختار در پایان قرارداد این شرکت را به ضرر دولت و ملت دانست و ابراز امیدواری کرد به جهت شفافیت بیشتر این تحقیق و تفحص در مجلس رای آورد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو