پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نحوه واگذاری CIP فرودگاه امام خمینی‌(ره) به‌شدت زیر سوال است

تاریخ خبر: // کد خبر: 244978 // // // // خبر مهم


نحوه واگذاری CIP فرودگاه امام خمینی‌(ره) به‌شدت زیر سوال است

محمدعلی پورمختار ،نماینده کبودرآهنگ در مجلس گفت: نحوه واگذاری CIP فرودگاه امام خمینی(ره) به شرکت شهر فرودگاهی به‌شدت زیر سوال است.


نحوه واگذاری CIP فرودگاه امام خمینی‌(ره) به‌شدت زیر سوال است

محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده متقاض تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) توضیحاتی درخصوص دلایل تحقیق و تفحص از این شرکت ارائه کرد و افزود: به تازگی تحولاتی در مدیریت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اتفاق افتاده است و اگرچه مدیریت جدید اصلاحاتی انجام داده اما موضوع عملکرد مدیران قبل باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: قراردادی به مدت 23 سال در رابطه با واگذاری خدمات، تبلیغات، خدمات فروشگاهی و … بخش CIP فرودگاه امام خمینی (ره) منعقد شده که طرف این قرارداد یکی از کارکنان بازنشسته همانجا است. مبلغ این قرارداد برای 23سال 11 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، درحالی که فقط 90 میلیارد از چند بخش در یک سال کسب درآمد کرده و 10میلیارد تومان طی مدت یکساله صرفاً از پارکینگ به دست آورده است.

پورمختار با تاکید بر اینکه نحوه واگذاری CIP فرودگاه امام خمینی (ره) به این شرکت به شدت زیر سوال است، گفت: وضعیت سایر بخش ها همچون واحدهای خدماتی، نظافتی، تعمیر، فنی، تبلیغاتی و … نیز مبهم است هر چند ممکن است امروز با مدیریت جدید اصلاحاتی صورت گرفته باشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه عملکرد هزینه ای درآمدهای فرودگاه امام خمینی (ره) مشخص نیست و اطلاعاتی در این خصوص نداریم، گفت: وضعیت ساختمان ها و سالن های فرودگاه نیز بسیار حقیر و نامناسب است، این در حالی است که بیش از 2 دهه از فعالیت این شرکت می گذرد اما عملکرد آنها بسیار ضعیف بوده است.

وی این قرارداد را یک‌طرفه و به ضرر دولت و ملت دانست و گفت: امیدوارم طرح تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)  در صحن تصویب و جهت بررسی بیشتر و شفاف شدن موضوع رأی مثبت بیاورد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو