پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خروج از باند امبرائر 145 هنگام فرود در فرودگاه شیکاگو

تاریخ خبر: // کد خبر: 245096 // // //


خروج از باند امبرائر 145 هنگام فرود در فرودگاه شیکاگو

ساعت ۰۷:۴۰ محلی روز ۱۱ نوامبر، یک فروند هواپیمای امبرائر ERJ-145 متعلق به شرکت هواپیمایی Envoy (از زیرمجموعه شرکت های American Eagle که جزء گروه American Airlines می باشد) بابا رجیستر N619AE و ۳ کرو و ۳۸ مسافر از مبدا فرودگاه Greensboro در ایالت کارولینای شمالی به مقصد فرودگاه O’Hare در شیکاگو، هنگام فرود در باند ۱۰ چپ فرودگاه O’Hare از باند خارج شد.


خروج از باند امبرائر 145 هنگام فرود در فرودگاه شیکاگو

ساعت ۰۷:۴۰ محلی روز ۱۱ نوامبر، یک فروند هواپیمای امبرائر ERJ-145 متعلق به شرکت هواپیمایی Envoy (از زیرمجموعه شرکت های American Eagle که جزء گروه American Airlines می باشد)  با رجیستر N619AE و  ۳ کرو و ۳۸ مسافر از مبدا فرودگاه Greensboro در ایالت کارولینای شمالی به مقصد فرودگاه O’Hare در شیکاگو، هنگام فرود در باند ۱۰ چپ فرودگاه O’Hare از باند خارج شد.

پس از فرود، هواپیما از سمت چپ باند خارج شده و ارابه‌های فرود شکسته شده‌اند. در جریان این حادثه، به هیچ یک از سرنشینان هواپیما آسیبی وارد نشده است. وضعیت جوی در زمان حادثه، بارش برف و کولاک را نشان می‌دهد. شرکت هواپیمایی در بیانیه ای اعلام کرده که وضعیت یخ زدگی باند باعث خروج هواپیما از باند شده است.

وضعیت جوی در زمان حادثه، بارش برف و کولاک را نشان می دهد؛ پیش از فرود، کنترلر برج به خلبانان این پرواز اطلاع داده بود که سطح باند از برف پوشیده شده ودید RVR (Runway Visual Range) باند 10 چپ، 4000 پا می باشد. نقشه های رادار نشان می دهند که اولین تقرب هواپیما برای فرود را ملغی شده و حادثه در دومین تقرب صورت گرفته است.

در جریان این حادثه، به هیچ یک از سرنشینان هواپیما آسیبی وارد نشده است. باند 10 چپ تا ساعت 18:00 به وقت محلی بسته خواهد بود.

شرکت هواپیمایی در بیانیه ای اعلام کرده که وضعیت یخ زدگی باند باعث خروج هواپیما از باند شده است. این هواپیما 21 سال سن دارد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال های تلگرامی Aerospacetalk / IRANATM


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو