پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مهمانان یک عروسی جت‌استار را به تبعیض نژادی متهم کردند

تاریخ خبر: // کد خبر: 245142 // // // //


مهمانان یک عروسی جت‌استار را به تبعیض نژادی متهم کردند

مهمانان یک عروسی ترکی-استرالیایی که از پروازی از بالی به ملبورن بیرون رانده شدند، شرکت هواپیمایی جت‌استار را متهم کرده‌اند که به خاطر نژاد و قومیت، به آن ها حمله کرده است.


مهمانان یک عروسی جت‌استار را به تبعیض نژادی متهم کردند

سارا اصلان، عروس ۳۳ ساله قرار بود با پرواز کیو۳۶ جت‌استار (Jetstar) همراه با ۲۱ نفر از اعضای خانواده و مهمانان عروسی به خانه برگردد. ولی از قرار معلوم، بعد از مجادله یکی از مهمانان، مایک محمود، با یکی از خدمه هواپیما، بر سر صفحه نمایش معیوب صندلی خود، تمام مهمانان عروسی از پرواز بیرون رانده شدند.او به شبکه خبری «نیوز ۹» (9 News) گفت: «من واقعا فکر نمی‌کنم که برخورد متکبرانه‌ای داشتم، فقط می‌خواستم به خانه برگردم.»

خانم اصلان خدمه پرواز جت‌استار را متهم کرده است که این گروه را به خاطر ظاهرشان هدف قرار داده‌اند.او گفت: «شخصا احساس کردم به خاطر این که ظاهر متفاوتی داریم و مسلمان هستیم، مورد حمله قرار گرفتیم. به همین خاطر اشکم درآمد. فقط می‌خواستم به خانه برگردم و نمی‌خواستم بیشتر از آن در بالی بمانم.»

این گروه در ساعت ۲ صبح به وقت محلی در فرودگاه دنپاسار شهر بالی سرگردان شدند و هیچ جایی برای رفتن و گذراندن شب نداشتند.کودکان حاضر در این جمع مجبور شدند شب را در فرودگاه روی ساک‌ها بخوابند.۲۴ ساعت بعد، برای تمام اعضای خانواده و مهمانان از سیدنی بلیت خریده شد تا به ملبورن پرواز کنند.

آقای محمود گفت: «من قطعا به بالی باز نخواهم گشت و به نظرم از جانب همه می‌توانم بگویم که ما دیگر هرگز به هیچ دلیلی با جت‌استار پرواز نخواهیم کرد.»

جت‌استار گفته است که آن ماجرا را بررسی خواهد کرد و از فرودگاه تقاضا کرده است که تصاویر دوربین‌های مداربسته را در اختیار آنان قراردهد تا ببینند ماجرا واقعا از چه قرار بوده است.سخنگوی این شرکت هواپیمایی گفت: «امنیت مسافران و خدمه پرواز اولویت شماره اول ما است و ما هیچ گونه رفتار توهین‌آمیز یا مخربی را تحمل نخواهیم کرد. کارمندان ما ادعایی خلاف ادعاهای این مسافران دارند.»

 

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اخبار هوانوردی کن نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو