پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | راهنمایان گردشگری سفیر فرهنگی هر کشور محسوب می‎شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 245185 // // //


راهنمایان گردشگری سفیر فرهنگی هر کشور محسوب می‎شوند

عضو هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی گفت: راهنمایان گردشگری سفیر فرهنگی هر کشور محسوب می‎شوند، چون در تمام مدت اقامت گردشگران با آن‌ها خواهند بود.


راهنمایان گردشگری سفیر فرهنگی هر کشور محسوب می‎شوند

احمد خلیلی در همایش فرصت‎های شغلی مترجمی زبان انگلیسی که در مرکز آموزش عالی کاشمر برگزار شد، در خصوص اهمیت نقش یک راهنمای خوب برای توسعه صنعت گردشگری عنوان کرد: راهنمایان گردشگری در پیشبرد اهداف توسعه بین‌المللی گردشگری نقش بسیار حائز اهمیتی دارند.

وی ادامه داد: یکی از لوازم بسیار مهم برای فعالان و علاقه‌مندان حوزه گردشگری فراگیری زبان انگلیسی است، قطعا راهنمایان در پویایی گردشگری نقش تاثیر گذاری دارند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: در حقیقت راهنمایان گردشگری سفیران فرهنگی یک کشور محسوب می‎شوند که در تمام مدت اقامت گردشگران با آن‌ها خواهند بود، یک راهنما باید به تمام مسائل تاریخی، فرهنگی و اجتماعی ایران اشراف کامل داشته باشد.

وی اظهار کرد: از لحاظ اهمیت، یک راهنما دقیقا نقش مادر یک خانواده را دارد که استحکام و پایداری یک خانواده را برعهده دارد و در واقع محور اصلی زندگی و شالوده مهم خانواده است.

خلیلی گفت: با توجه به اهمیت دادن نقش راهنما، اکنون اساتید زبده و باتجربه بسیار خوبی که خود زمانی راهنما بوده‎ و هستند در حال آموزش به کسانی که علاقه‌مند به این رشته‎اند، هستند.

وی افزود: به رغم اینکه در حوزه رشته مترجمی چندین زمینه کاری وجود دارد، اما ابتدا فارغ التحصیلان این رشته باید علاقه خود را مد نظر داشته و ببینند در چه زمینه‌ای علاقه‌مند به فعالیت هستند، یکی از این زمینه‎ها راهنما شدن برای گردشگران خارجی است، باید هر کس به دنبال استعداد و علاقه‎ای که دارد برود و آن را دنبال کند.

این راهنمای بین‎المللی گردشگری در ادامه به خصوصیات یک راهنمای خوب که بتواند به رونق گردشگری کمک کند، اشاره کرد و گفت: بدون شک این راهنماست که می‎تواند چهره بسیار زیبا و خوبی از ایران به نمایش بگذارد و یا بر عکس، در واقع یک راهنما نماینده میلیون‌ها ایرانی است.

وی از راهنمایان گردشگری به عنوان ویترین یک فرهنگ و تاریخ نام برد و اظهار کرد: اگر مسافران راضی باشند هر مسافر می‌تواند ده نفر دیگر را تشویق کند تا به ایران بیایند و اگر ناراضی برگردند ضربه سنگین و تبلیغات منفی علیه ایران خواهد بود.

خلیلی ادامه داد: اگر زیر ساخت‎های شهرستان کاشمر برای حضور گردشگران خارجی فراهم شود و مسئولان در تبلیغات و نشان دادن جاذبه‌های منطقه همت و تلاش بیشتری داشته باشند بدون شک کاشمر پتانسیل‎های لازم برای حضور گردشگران خارجی را دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نبود فرودگاه، اقامتگاه و هتل مهم‌ترین مشکلات موجود برای حضور گردشگران در منطقه ترشیز است، که رفع آن‌ها باید در اولویت کار مسئولان قرار بگیرد.

عضو هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی بیان کرد: اگرچه چون هنوز پای گردشگران خارجی به منطقه کاشمر باز نشده و نمی‎توان گفت نظرشان به این منطقه چگونه است، اما با همین تعداد اندکی که خود من با آن‌ها آمده‎ام نگاه خوب و مثبتی داشته‌اند.

وی در پایان از ترشیز به عنوان ایران کوچک نام برد و گفت: منطقه کوهسرخ با آن آب و هوای بی‎نظیرش تا کویرهای خلیل‎آباد و دریاچه نمک بردسکن می‎توانند باعث جذب گردشگر داخلی و خارجی شوند، البته به این پتانسیل‌ها می‌توان گردشگری کشاورزی را نیز اضافه کرد، با توجه به باغات انگور و تنوع این محصول و همچنین تنوع گیاهی و جانوری پتانسیل‎های بسیار خوبی برای گردشگری محسوب می‎شود البته از قالی کاشمر که شهرت جهانی دارد نیز نباید غفلت کرد.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو