پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در سال ۲۰۱۹ چه هواپیماهای جدیدی ساخته شده‌اند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 245192 // // // خبر مهم


در سال ۲۰۱۹ چه هواپیماهای جدیدی ساخته شده‌اند؟

در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ شرکت‌های هواپیمایی خارجی، از جدیدترین هواپیما‌های خود رونمایی کردند و در واقع سال پرباری برای ایرلاین‌های خارجی بوده است.


در سال ۲۰۱۹ چه هواپیماهای جدیدی ساخته شده‌اند؟

در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ شرکت‌های هواپیمایی خارجی، از جدیدترین هواپیما‌های خود رونمایی کردند و در واقع سال پرباری برای ایرلاین‌های خارجی بوده است.
مسافران پرواز خارجی با خرید بلیط هواپیما از این ایرلاین‌ها حس جدیدی را در سفر هوایی خود تجربه کردند. ساخت هواپیمای جدید توسط تولیدکنندگان مختلف، همچنان ادامه داشته که رقابت آن‌ها بر سر ساخت هواپیما ایرباس و بوئینگ خواهد بود.
در اینجا به معرفی جدیدترین هواپیما‌های شرکت‌های هواپیمایی در سال ۲۰۱۹ می‌پردازیم، اگر دوست دارید پرواز خارجی خود را با هواپیمایی با امکانات جدید تجربه کنید، قبل از خرید بلیط هواپیما خارجی، خواندن این مطلب را از دست ندهید.
در سال ۲۰۱۹ چه هواپیماهای جدیدی ساخته شده‌اند؟

کوماک سی ۹۱۹ چین

این هواپیمای کوچک ـ. متوسط از جدیدترین هواپیما‌ها در صنعت هوایی بوده که بطور کامل توسط کشور چین ساخته شده است. تعداد صندلی‌های این هواپیمای مسافربری با بدنه‌ی کوچک، حدود ۱۶۸ عدد است که پرواز‌های آن کاملا با کلاس اکونومی انجام می‌شود.

۱۵۶ صندلی برای قسمت مختلط در نظر گرفته شده و این هواپیما میتواند ۴ هزار و ۷۵ کیلومتر را با یک باک بنزین طی کند.

میتسوبیشی رجینال جت ژاپن

این هواپیما با نام خلاصه شده MRJ هواپیمایی دو موتوره است که قابلیت جابه‌جایی ۷۰ تا ۹۰ مسافر را دارد. شرکت میتسوبیشی اقدام به ساخت این هواپیما کرده، اما شرکت تویوتا موتور سهامدار عمده‌ی آن به حساب می‌آید.

طراحی این هوپیما که برای مسافران پرواز خارجی بسیار جالب بوده توسط شرکت فوجی انجام شده است. بعد از هواپیمای NAMC که اکنون از بین رفته، این هواپیما در واقع اولین هواپیمای طراحی شده توسط کشور ژاپن است.

ام سی ۲۱ روسیه

در تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۱۶ اولین هواپیما از این رده به نام ام سی ۲۱-۳۰۰ نخستین پروازش را در سال ۲۰۱۷ انجام داد. در ساخت باله‌های این هواپیما از پلیمر‌های ضد آب فیبر‌های کربنی و فناوری جدید استفاده شده که پره‌های آن با قدرت PW۱۰۰۰G تقویت شده‌اند.
ظرفیت این هواپیما با دو کلاس پروازی، حدود ۱۳۲ تا ۱۶۳ مسافر است که قابلیت ارتقا ظرفیت تا ۱۶۵- ۲۱۱ مسافر را نیز دارد. محدوده‌ی پروازی این هواپیما در پرواز خارجی یا داخلی بین ۶ هزار تا ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر است.

بوئینگ ۷۳۷ مکس – ۹

این هواپیما در آخرین مرحله‌ی آزمایشی خود، محموله‌ای را در سال ۲۰۱۸ ارسال کرد و این پرواز کاملا موفقیت آمیز انجام شد. این هواپیما که در بین هواپیما‌های بوئینگ، جدیدترین است، گروه‌های پرواز، تمامی آزمایش‌های مرتبط با کنترل پرواز، سیستم‌ها و قابلیت‌های حمل و نقل را، در اولین پرواز آن انجام دادند.

بوئینگ ۷۳۷ مکس ـ. ۱۰

صندلی‌های این هواپیما در میان بوئینگ‌ها پایین‌ترین قیمت را به خود اختصاص داده‌اند. خرید بلیط هواپیما خارجی برای این هواپیما بسیار ارزان بوده و در واقع این هواپیما با بدنه‌ای که تنها یک راهروی میانی دارد، قرار است پرسودترین هواپیما برای ایرلاین‌ها باشد. با وجود قیمت مناسب در خرید بلیط هواپیما ۷۳۷، اما این بوئینگ مانند سایر بوئینگ‌ها دارای طراحی زیبای داخلی، فناوری پیشرفته در طراحی باله‌های کوچک، استفاده از آخرین تکنولوژی بین‌المللی در موتورها، بالا بردن کارایی در بخش حمل و نقل هوایی و صفحه نمایشی بزرگ در کابین می‌باشد.
در سال ۲۰۱۹ چه هواپیماهای جدیدی ساخته شده‌اند؟

بوئینگ ۷۸۷- دریم لاینر ۱۰

در میان خانواده‌ی هواپیما‌های اصلی بوئینگ ۷۸۷، بزرگترین عضو آن از نظر طول بدنه بوئینگ ۷۸۷- دریم لاینر است. این بوئینگ بدنه‌ای کشیده دارد و از بیشترین نیرو به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته بهره برده است.
بیشتر مسافران هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی، سفر با این هواپیما را ترجیح می‌دهند، زیرا این هواپیما با استفاده از تجارب پرسابقه و ارجحیت مسافران در پرواز خارجی یا داخلی، باعث خلق نتیجه‌ای بی سابقه در خرید بلیط هواپیما برای شرکت هواپیمایی بوئینگ شده اند.

ایرباس ۳۵۰-۱۰۰۰

ساخت این هواپیما ابتکاری نوین در صنعت هوایی به حساب می‌آید. کلیه‌ی سیستم‌های این هواپیما با تکنولوژی جدید ساخته شده که استفاده از قانون مورفی در طراحی باله‌ها، ایجاد بیشترین و مطلوبترین کارایی را در پرواز هواپیما به ارمغان آورده است.
در ساخت این هواپیما از مدرن‌ترین ابزارآلات و تکنولوژی صنعت هواپیمایی استفاده شده تا مسافران بعد از خرید بلیط هواپیما، بهترین پرواز خود را تجربه کنند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: تابناک


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو