پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چرا پرواز لار-مسقط هرگز عملی نشد؟!

تاریخ خبر: // کد خبر: 245555 // // // // //


چرا پرواز لار-مسقط هرگز عملی نشد؟!

با وجود گذشت یک سال و چند ماه از وعده مدیرکل فرودگاه لارستان از برقراری پرواز لار به مسقط، این مهم هنوز عملی نشده است. در مردادماه سال ۹۷ بود که مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان از برقراری پرواز به پایتخت کشور عمان از فرودگاه این شهرستان خبر داد. از ان زمان تاکنون بیش از یک سال و ۳ ماه می گذرد اما این هواپیما هنوز در فرودگاه لار به زمین ننشسته است.


چرا پرواز لار-مسقط هرگز عملی نشد؟!

با وجود گذشت یک سال و چند ماه از وعده مدیرکل فرودگاه لارستان از برقراری پرواز لار به مسقط، این مهم هنوز عملی نشده است. در مردادماه سال ۹۷ بود که مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان از برقراری پرواز به پایتخت کشور عمان از فرودگاه این شهرستان خبر داد. از ان زمان تاکنون بیش از یک سال و ۳ ماه می گذرد اما این هواپیما هنوز در فرودگاه لار به زمین ننشسته است.

بنا بر انچه امین‌الله صولتی در اخبار آن روزها گفته بود، با توجه به نیاز و ظرفیت منطقه جنوب کشور و در راستای خدمت‌رسانی به مردم، برقراری پرواز لار-مسقط و بالعکس می تواند نیازهای مردم را برطرف سازد.

پرواز «مسقط – لار – مسقط» به دلیل مهاجرت جمع زیادی از لارستانی های شاغل در کشورهای حوزه خلیج فاس به کشور عمان، می تواند تسهیل کننده مراودات اجتماعی و اقتصادی باشد.

بنا بر گزارش های میدانی، متأسفانه به جهت عدم وجود پرواز مستقیم از لارستان به کشور عمان، روزانه جمع زیادی از مردم جنوب فارس بالاجبار می بایست فاصله ۴۰۰ کیلومتری تا شیراز را طی کنند.

در حال حاضر روزانه چند پرواز از فرودگاه شیراز به مقصد مسقط برقرار است که به جرأت می توان گفت جمع زیادی از مسافران آن از خطه لارستان هستند.

شاید یکی از دلائل عدم برقراری این پرواز را کمبود ناوگان هوایی شرکت های داخلی عنوان شود که در پاسخ به این سوال می توان گفت، می توان همچون فرودگاه شیراز با رایزنی با شرکت های خارجی مثل «سلام ایر عمان»، پای شرکت های جدید خارجی را به فرودگاه لارستان باز کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مجله میلاد لارستان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو