پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مسیرهای فرعی باند فرودگاه تبریز برای انجام پروازهای ایمن بهسازی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 245639 // // //


مسیرهای فرعی باند فرودگاه تبریز برای انجام پروازهای ایمن بهسازی شد

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: تاکسیوی‌های ارتباطی و مسیرهای فرعی باند فرودگاه تبریز برای انجام پروازهای ایمن بهسازی شد.


مسیرهای فرعی باند فرودگاه تبریز برای انجام پروازهای ایمن بهسازی شد

رامین آذری، سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این عملیات آسفالت ریزی پروژه تاکسیوی M۰ و تاکسیوی های ارتباطی فرودگاه تبریز به منظور تردد هواپیما و حرکت از رمپ به باند، از باند به رمپ و از باندی به باند دیگر آغاز شد.

وی با بیان اینکه اجرای بتن آسفالتی این پروژه آغاز شده است، اظهار داشت: کل حجم آسفالت مورد نیاز برای اجرای این طرح ۲۰ هزار تن است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: در این عملیات ۲۵ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۲۲ هزار مترمکعب خاکریزی، تهیه و اجرای اساس و زیر اساس هر کدام به مقدار ۵ هزار و ۵۰۰ مترمکعب و تراش آسفالت به مقدار ۲۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع انجام شده است.

آذری، با اشاره به آمادگی کارکنان آتش نشانی و ایمنی فرودگاه تبریز برای انجام عملیات زمستانی، ادامه داد: کارکنان آتش نشانی و ایمنی با تجهیزات به روز آتش نشانی و خودروهای برفروبی در سریع ترین زمان ممکن می توانند باند برفی فرودگاه را برفروبی و عملیاتی و باند فرودگاه را برای پروازها آماده کنند.

وی گفت: آتش نشانی و برف روبی فرودگاهی اقدامی کاملا تخصصی است و اداره کل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیمای فرودگاه تبریز با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، کارکنان فرودگاه‌های مختلف را آماده کرده است.

فرودگاه تبریز از برف گیرترین و پرترددترین فرودگاه های کشور است.

این فرودگاه در سال ۱۳۲۹ با مأموریت ارائه خدمات هوائی، پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای، آموزشی و نظامی برای مسافرین، متقاضیان و سایر ارگان‌های کشوری و تحت نظارت ضوابط سازمان جهانی هوانوردی ICAO به بهره برداری رسید.

 

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو