پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تأکید اسفندیاری بر تسریع در اجرای پروژه ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز

تاریخ خبر: // کد خبر: 246097 // // //


تأکید اسفندیاری بر تسریع در اجرای پروژه ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز

عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در بازدید از پروژه احداث ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز بر تسریع در اجرای این طرح تأکید کرد.


تأکید اسفندیاری بر تسریع در اجرای پروژه ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز

عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در بازدید از پروژه احداث ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز بر تسریع در اجرای این طرح تأکید کرد.

حسین اسفندیاری عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی در سفر به شیراز به همراه مصطفی صفایی معاون عملیات فرودگاهی، حسین صادقی، محمدرضا زحمتکشان مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها، عباس وفائی مدیرکل تجهیزات و تسهیلات فرودگاهی و رضا بدیعی فرد مدیرکل فرودگاه های استان فارس از پروژه های اجرایی فرودگاه شیراز بازدید کردند.

وی ابتدا طی جلسه ای با حضور پیمانکار و مشاور پروژه احداث ترمینال بین المللی وضعیت این پروژه را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد و در جریان روند پیشرفت و برنامه های آتی قرار گرفت.

در ادامه اسفندیاری با حضور در محل پروژه، از نزدیک روند اجرای ساخت ترمینال بین المللی کار را مشاهده کرد و بر تسریع در اجرای پروژه بر اساس زمانبندی تاکید کرد.

بازدید از مراحل پایانی فاز دوم بهسازی ترمینال قدیم خارجی و همچنین بهسازی سیستم روشنایی از دیگر برنامه های سفر اسفندیاری در فرودگاه شیراز بود.

در جریان این بازدید مدیرکل فرودگاههای استان فارس نیز گزارشی از روند اجرای پروژه ارائه داد.

بدیعی فرد با اشاره به اجرای پروژه ترمینال بین المللی گفت: این ترمینال در سه طبقه با سازه ترکیبی فلزی – بتنی به مساحت 23 هزار مترمربع در زمینی به مساحت21000 مترمربع در حال اجرا است و حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: هم اکنون این پروژه در مرحله نازک کاری و اجرای سایر کارهای جزئی قرار دارد و همچنین نمای شیشه ضلع جنوبی آن در مرحله نصب قرار دارد.

در ادامه بدیعی فرد وضعیت سایر پروژه ها را تشریح کرد و گفت: پروژه بهسازی سیستم روشنایی  سطوح پروازی با اجرای حفاری و کابل کشی به طول 50 کیلومتر و تعویض هندهول ها و منهول های بتنی با نوع  PVC  به تعداد 800 عدد مراحل پایانی را پشت سر می گذارد و انتظار می رود با اتمام عملیات اجرایی آن در ماههای آتی به امید خدا این پروژه نیز تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی همچنین به عملیات احداث سایت رادار در کوه سپیدار واقع در منطقه تنگ ریز شهرستان میمند اشاره کرد و گفت: از حدود 2 ماه پیش تجهیز کارگاه و عملیات خاکبرداری ابنیه و ایجاد راه دسترسی آغاز شده و هم اکنون این پروژه با حدود 10 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

بدیعی فرد خاطرنشان کرد: با اتمام احداث این سایت و نصب سیستم رادار MSSR  قابلیت سرویس دهی در حوزه راداری، به نحو چشمگیری افزایش پیدا می کند و در آینده شاهد پوشش کامل راداری در منطقه جنوب کشور و فضای تحت کنترل فرودگاه شیراز خواهیم بود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو