پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کنترل نظامیان روسیه بر فرودگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 246106 // // //


کنترل نظامیان روسیه بر فرودگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه + فیلم

نیروهای پلیس نظامی روسیه یک فرودگاه نظامی صحرایی در نزدیکی شهر “کوبانی” در شمال سوریه که پیش از این به اشغال آمریکایی‌ها درآمده بود و روز چهارشنبه آنجا را شتابزده ترک کردند، را تحت کنترل خود درآوردند.


کنترل نظامیان روسیه بر فرودگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه + فیلم

بازرس ارشد نیروهای پلیس نظامی روسیه در سوریه به خبرنگاران اعلام کرد که واحدهای پلیس نظامی این کشور یک فرودگاه نظامی در نزدیکی شهر “کوبانی” در شمال سوریه که پیش از این در آنجا پایگاه نظامی آمریکایی مستقر بود را تحت کنترل خود درآوردند.

پیش از این این فرودگاه صحرایی که در نزدیکی منطقه مسکونی «متراس» در شمال استان حلب قرار دارد، تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه قرار گرفت. در نزدیکی باند خاکی این فرودگاه پایگاه نظامی آمریکایی‌ها مستقر شده بود. آمریکاییها از این فرودگاه نظامی برای تامین تجهیزاتی پایگاههای خود و همچنین انتقال کمک‌های نظامی برای مخالفان به‌اصطلاح “میانه رو” در سوریه استفاده می‌کردند.

روز چهارشنبه نظامیان آمریکایی بطور شتابزده این منطقه را ترک کردند. بالگردهای نیروهایی هوافضای روسیه بلافاصله در این فرودگاه نظامی به زمین نشستند تا از آسیب رساندن صاحبان قبلی آن به باند این فرودگاه ممانعت بعمل آورند. چرا که آمریکایی‌ها دقیقاً در هنگام ترک دیگر پایگاه‌های نظامی چنین کاری را انجام داده بودند. در حال حاضر واحدهای پلیس نظامی روسیه حفاظت از تاسیسات این فرودگاه را برعهده دارند.

“سرگئی ژمورین” رئیس مرکز آشتی نیروهای متخاصم در سوریه به خبرنگاران اعلام کرد که روز پنجشنبه، مرکزی در روستای “متراس” تشکیل شد تا مشکلات مربوط به بازگشت به عادی زندگی مردم این منطقه را برطرف کند.

به گفته این مقام روس، ارائه کمک‌های انسان دوستانه و خدمات پزشکی و بازگشت مردم به زندگی عادی، از هم اکنون آغاز شده و در آینده نزدیک مرکزی برای ارائه کمک‌های انسان دوستانه به ساکنین محلی ایجاد خواهد شد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو