پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهره‌برداری از سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی چابهار- کنارک

تاریخ خبر: // کد خبر: 246147 // // // //


بهره‌برداری از سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی چابهار- کنارک

سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی کنارک ـ چابهار با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، معاونین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور و مدیران عامل مناطق هفت‌گانه کشور به بهره‌برداری رسید.


بهره‌برداری از سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی چابهار- کنارک

سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی کنارک ـ چابهار با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، معاونین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور و مدیران عامل مناطق هفت‌گانه کشور به بهره‌برداری رسید.

این سالن پس از تکمیل، بهسازی، مدرن سازی و کارهای زیربنایی با استانداردهای روز دنیا و سازمان هواپیمایی کشوری به‌منظور رفاه حال شهروندان، مسافران و گردشگران چابهار توسط سازمان منطقه آزاد چابهار به بهره‌برداری می‌رسد که امکان پذیرش همزمان سه پرواز را خواهد داشت و با توجه به تکمیل چراغ‌های باند، امکان برقراری پرواز در شب هم وجود دارد که ده پرواز در هر شبانه‌روز قابل انجام خواهد بود.

معاون رئیس جمهور و دبیر مشترک مناطق آزاد هفتگانه ایران در این مراسم گفت: فرودگاه بین المللی کنارک چابهار که از مدتی پیش بازسازی و تکمیل آن در دستور کار قرار داشت طی مدت کوتاه ۴ ماهه بلاخره تکمیل شد و با حضور در فرودگاه امروز متوجه شدم که به خوبی بازسازی و تکمیل آن انجام شده است و از این به بعد مردم می‌توانند برای رفت و آمد های خود بهره ببرند.

مرتضی بانک با بیان اینکه یکی از اهداف سفرش به چابهار افتتاح همین فرودگاه بوده است در ادامه بیان کرد: خوشبختانه منطقه آزاد چابهار و پیمانکار به خوبی از تکمیل این پروژه و بازسازی فرودگاه برآمدند.

وی گفت: موضوع ملحق شدن بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار طی یک لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است. معاون رئیس جمهور افزود: امیدواریم در آینده نزدیک این لایحه مورد بررسی قرار بگیرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در مراسمی که به همین منظور در فرودگاه کنارک برگزار شد، اظهار داشت: با همکاری منطقه آزاد چابهار ، نیروی هوایی و استانداری سیستان و بلوچستان سالن ترانزیت و ترمینال این فرودگاه که برای مسافران محدودیت ایجاد می‌کرد تکمیل و راه‌اندازی شد.

مرتضی بانک افزود: سالن ترانزیت و ترمینال فرودگاه چابهار-کنارک در مدت سه ماه برنامه ریزی کوتاه مدت برای بازسازی و ایجاد تغییرات در ساخت و ساز آن به منظور سهولت در رفت و آمد مسافران و پذیرش راحت‌تر طرح‌ریزی و اجرایی شد.

وی بیان کرد: این سالن پس از تکمیل، بهسازی، مدرن سازی و کارهای زیربنایی با استانداردهای روز دنیا و سازمان هواپیمایی کشوری به‌منظور رفاه حال شهروندان، مسافران و گردشگران چابهار توسط سازمان منطقه آزاد چابهار به بهره‌برداری رسید.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ادامه داد: هم اینک با تکمیل این پروژه امکان پذیرش همزمان سه پرواز وجود خواهد داشت و با توجه به تکمیل چراغ‌های باند، امکان برقراری پرواز در شب و انجام ۱۰ پرواز در هر شبانه‌روز فراهم شد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز از اقدام سریع برای ساخت و بهسازی سالن ترانزیت و ترمینال فرودگاه چابهار-کنارک قدردانی کرد. احمدعلی موهبتی افزود: چابهار به فرمایش مقام معظم رهبری گنج پنهان است و منطقه آزاد چابهار با عنایت دولت های قبلی تقریبا ۲۵ سال پیش راه اندازی شده است.

وی افزود: منطقه آزاد چابهاربه سبب نداشتن زربناها و امکانات مرزهای زمینی، هوایی و دریایی کارآیی مطلوبی از خود به نمایش نگذاشته است و از طرفی فاصله طولانی چابهار با شهرها و مراکز قدرت اقتصادی نیاز این منطقه را به ایجاد و راه اندازی فرودگاه عمومی مضاعف می کند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سالن ترانزیت فرودگاه چابهار-کنارک در شآن مردم این شهرستان نبوده است بنابراین با دستور دبیر شورای عالی مناطق آزاد سالن بازسازی و راه اندازی شد.

موهبتی ادامه داد: مجوز ساخت فرودگاه بین المللی چابهار اخذ شده و پیمانکار مطالعات ساخت و ساز فرودگاه را از سه سال قبل با نظارت منطقه آزاد چابهار شروع کرده است.

وی تصریح کرد: طرح هاب شدن منطقه آزاد چابهار با افزایش ۱۴ هزار هکتاری به ۱۰۰ هزار هکتار، الحاق بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی و مرز ریمدان به منطقه آزاد چابهار، قطعا برای توسعه و پیشرفت کشور مفید واقع خواهد شد.

مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و هیات همراه در سفر به منطقه آزاد چابهار علاوه بر شرکت در مراسم بهره‌برداری از سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی چابهار_کنارک چند پروژه‌ه عمرانی را افتتاح و یا رونمایی خواهد کرد.

 

 

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی Aerospacetalk خبرگزاری ایرنا / خبرگزاری فارس / پرتال استان سیستان و بلوچستان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو