پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ویلچری که ساک دستی می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 246177 // // //


ویلچری که ساک دستی می شود

افرادی که دچار معلولیت های حرکتی هستند، برای سفرهای هوایی و بسیاری از امور دیگر دچار مشکل هستند؛ زیرا باید از ویلچر استفاده کنند و حالا یک اختراع جدید از مشکل آن ها کاسته است.


ویلچری که ساک دستی می شود

 به نقل از نیواطلس، افراد معلول برای مسافرت با ویلچر با مشکلات زیادی مواجه می شوند و به خصوص تاکردن ویلچر و قراردادن آن در بخش بار یک چالش دائمی است. از همین رو یک مهندس انگلیسی به نام ریچارد ویلیامز یک محصول جایگزین را اختراع کرده است.

این محصول جایگزین یک ویلچر تاشو است که به شکل کیف دستی درمی آید. ویلچر یادشده که صندلی مسافرتی نام گرفته، وسیله ای است که از قاب و میله های آلومینیومی ساخته شده و وزن آن حدود ۶ کیلوگرم است.

این ویلچر در زمان استفاده به عنوان کیف دستی هم با استفاده از چرخ ها بر روی زمین و هم با بندهایش بر روی دوش و شانه فرد قابل حمل است. بدین شیوه می توان ۱۷ لیتر بار را با کیف دستی مذکور جابجا کرد. همچنین بدین شیوه می توان ویلچر را به راحتی به درون هواپیما آورد و در بخش بار قرار داد.

کل فرایند تبدیل این ویلچر به کیف دستی و بالعکس تنها ۳۰ ثانیه طول می کشد. حداکثر وزن قابل تحمل توسط این ویلچر برای حمل افراد صد کیلوگرم است. قیمت این محصول که در آینده نزدیک به بازار می آید ۶۲۶ دلار است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو