پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جزئیات طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

تاریخ خبر: // کد خبر: 246190 // // //


جزئیات طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

راه و شهرسازی لرستان آخرین جزئیات طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد را اعلام کرد و گفت: این پروژه را از محل منابع و اعتبارات استانی نمی‌توان ادامه داد.


جزئیات طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

در حاشیه بازدید مشاور وزیر راه از فرودگاه خرم آباد بهره برداری از قسمت های تکمیل شده طرح توسعه فرودگاه تا دهه فجر تاکید شد . باقری مشاور وزیر راه و شهرسازی و مسئول پیگیری پروژه های اقتصاد مقاومتی استان لرستان، از روند پیشرفت طرح توسعه و بهسازی فرودگاه خرم آباد بازدید و بر تکمیل و بهره برداری از این پروژه در اسرع وقت و بر اساس اولویت‌های فرودگاه تاکید کرد.

رضا خالقی در سخنانی با اشاره به پروژه آزاد راه خرم آباد – اراک، اظهار داشت: این پروژه به طول ۱۳۴ کیلومتر در دو استان مرکزی و لرستان در حال اجرا است. وی با بیان اینکه پیشرفت کل پروژه حدود ۵۶ درصد است، عنوان کرد: در محدوده استان لرستان پیشرفت فیزیکی این پروژه ۸۰ درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، تصریح کرد: بر اساس اعلام قرارگاه خاتم الانبیا یکی از قطعات این پروژه تا پایان سال به بهره برداری می رسد و ما بقی قطعات نیز تا سال ۹۹ افتتاح می شود.

خالقی در ادامه به پروژه پاویون و تطویل باند فرودگاه خرم آباد اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی با اشاره به مطالبات انباشته شده پیمانکار در این پروژه، افزود: مشکل تامین قیر برای تکمیل آسفالت باند، پاویون و … از دیگر مشکلات این پروژه است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه ساختمان پاویون حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: این پروژه را از محل منابع و اعتبارات استانی نمی توان ادامه داد و شرکت فرودگاه های کشور باید از محل منابع داخلی خود برای اجرای این پروژه کمک کند.

خالقی، بیان داشت: بر اساس قول هایی که به ما داده شده تا دهه فجر بخشی از این پروژه افتتاح می شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی airportnews / خبرگزار ی مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو