پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ابلاغ دستورالعمل عملیات زمستانی در فرودگاه مهرآباد/دید پرواز فعلا ‌مناسب است

تاریخ خبر: // کد خبر: 246269 // // //


ابلاغ دستورالعمل عملیات زمستانی در فرودگاه مهرآباد/دید پرواز فعلا ‌مناسب است

میرسعید صفی‌نیا مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد از ابلاغ دستورالعمل نهایی عملیات زمستانی در مهرآباد خبر داد و گفت: در حال حاضر شرایط دید در فرودگاه مهرآباد مناسب و پروازها طبق برنامه در حال انجام است.


ابلاغ دستورالعمل عملیات زمستانی در فرودگاه مهرآباد/دید پرواز فعلا ‌مناسب است

میرسعید صفی‌نیا  در تشریح آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه مهرآباد و شرایط جوی اظهار داشت: در حال حاضر شرایط دید در فرودگاه مهرآباد مناسب و پروازها طبق برنامه در حال انجام است.البته برقراری منظم پروازها به این شرط است که در فرودگاه مقصد نیز شرایط جوی مساعد مناسب باشد و هواپیما امکان نشست در آن فرودگاه را داشته باشد.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به اینکه امروز تاکنون پروازی به علت شرایط نامناسب جوی باطل نشده است، افزود: اگر تأخیرات کوچکی هم رخ داده است ممکن است به علت دیررسیدن مسافر و یا کرو پروازی در شرایط برفی خیابان‌ها باشد.

صفی‌نیا با اشاره به اینکه تجهیزات برف‌روبی فرودگاه مهرآباد آماده است، افزود: برنامه‌ دقیقی برای فعالیت‌های‌ ‌استاندارد زمستانی در فرودگاه داریم.

وی همچنین از ابلاغ دستورالعمل نهایی عملیات زمستانی در مهرآباد خبر داد و گفت: این دستور العمل برای در نظر گرفتن اقدامات استاندارد و ابلاغ وظایف واحدهای خدمت رسان در فرودگاه مهرآباد است.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد ادامه داد: بررسی امکانات و تجهیزات، انجام هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق جهت آماده‌سازی ادارات، ارگان‌های نظامی، شرکت‌های هواپیمایی و هندلینگ کننده جهت آمادگی برای رویارویی برودت هوا، نزولات جوی و پدیده برف و یخبندان، در فرودگاه مهرآباد طی جلسات مکرر تنظیم و به همه ارگان‌ها ابلاغ شد. در فرودگاه ‌کمیته عملیات زمستان‌ تشکیل شده است، ‌برنامه‌ریزی و اجرای مانور برف‌روبی انجام شده است.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد همچنین از اطلاع‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی از طریق صدور اطلاعیه هوانوردی خبر داد و گفت:‌ پاکسازی سطوح پروازی و آماده‌سازی آن برای نشست و برخاست هواپیماها و پاکسازی خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به ورودی ترمینال‌ها انجام شده است.

وی همچنین از انجام فعالیت‌‌هایی نظیر ‌پاکسازی و یخ زدایی بدنه هواپیما، استفاده از پله‌های مسقف، پاکسازی کامل اطراف هواپیما و حفظ سطح ایمنی در ارائه خدمات هوانوردی و فرودگاهی، خبر داد.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد ادامه داد: به ‌شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه مهرآباد تأکید شده است ‌پاکسازی رمپ و محل‌های تحت اختیار، را انجام دهند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو