پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تجهیز فرودگاه‌ها به تجهیزات ایران‌ساخت

تاریخ خبر: // کد خبر: 246827 // // //


تجهیز فرودگاه‌ها به تجهیزات ایران‌ساخت

شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان با تکیه بر توان داخلی توانسته‌اند در ساخت و تولید برخی از تجهیزات فرودگاهی به دستاوردهای قابل توجهی دست یابند.


تجهیز فرودگاه‌ها به تجهیزات ایران‌ساخت

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آیدا پوری مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان فعال در زمینه تولید تجهیزات ارتباطی فرودگاهی شامل سیستم سوئیچینگ برج مراقبت، سیستم‌های ارتباطی شرایط بحران فرودگاهی (ماهواره‌ای) و سیمولاتور برج مراقبت  گفت: نمونه مشابه محصولات تولیدی این شرکت در داخل تولید نمی‌شود و درگذشته نیز این تجهیزات که عموما تولید کشورهای اروپایی بود وارد کشور می‌شد که طی ۵ سال گذشته این شرکت تنها تامین کننده این تجهیزات در فرودگاه‌های کشور بوده است.

به گفته مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با تولید این تجهیزات به ازای هر سیستم مبلغ ۴۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور صورت گرفته است.

پوری در رابطه با کیفیت و استاندارد این قبیل تجهیزات گفت: به دلیل قواعد و پروتکل‌هایی که در مورد تجهیزات فرودگاهی وجود دارد برتری تکنولوژی در این تجهیزات وجود ندارد چرا که برای هر دو نوع تولید داخلی و خارجی این پروتکل‌ها ثابت است.

مدیرعامل شرکت درباره قیمت تمام شده تجهیزات ساخت داخل افزود: قیمت تمام شده تجهیزات داخلی بسیار پایین‌تر از نمونه مشابه خارجی است و در مواقعی قیمت تمام شده محصول داخلی یک دهم قیمت نمونه خارجی است.

وی درباره میزان فروش محصولات شرکتش گفت: در سال جاری حدود ۴ میلیارد تومان قرارداد برای تجهیز ۶ فرودگاه با شرکت فرودگاه‌های کشور انعقاد شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو