پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو برخی پروازهای بیرجند به علت کمبود ناوگان

تاریخ خبر: // کد خبر: 247308 // // //


لغو برخی پروازهای بیرجند به علت کمبود ناوگان

هادی سلامی مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: شرکت هواپیمایی آتا به علت تعمیرات مجبور شده یکی از هواپیماهای خود را از چرخه پرواز خارج کند و به همین دلیل پرواز صبح چهارشنبه تهران – بیرجند و بالعکس لغو شد.


لغو برخی پروازهای بیرجند به علت کمبود ناوگان

هادی سلامی: به دلیل برگزاری همایش ملی در بیرجند که روز چهارشنبه با حضور میهمان کشوری قرار است برگزار شود تلاش‌های زیادی انجام گرفت که هواپیمایی را جایگزین کنند اما شرکت هواپیمایی آتا موفق به این کار نشد لذا پرواز صبح چهارشنبه را نخواهیم داشت.

وی عنوان کرد: با توجه به همایش ملی فرهنگ دانشگاهی در دانشگاه بیرجند پیشنهاد شده است که میهمانان با پرواز روز سه‌شنبه از طبس به بیرجند سفر کنند.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی در خصوص میزان کنسلی پروازها در فرودگاه بیرجند گفت: روش کنسل کردن پرواز اقتصادی است و به مسایل منطقه‌ای مربوط نمی‌شود لذا هر پروازی که کمترین مسافر را داشته باشد شرکت هواپیمایی در صورت کمبود ناوگان همان پرواز را باطل می‌کند.

وی افزود: شرکت هواپیمایی آتا هر هفته چهار پرواز در فرودگاه بیرجند انجام می‌دهد که از ابتدای امسال فقط ۲ پرواز کنسلی داشته و معمولا به خاطر کمبود ناوگان است.

سلامی بیان کرد: آماری از مسافران روز چهارشنبه بیرجند اعلام نشده اما این پرواز جزو کمترین‌ مسافرها بوده است.

وی با بیان اینکه وضعیت کنسلی سایر شرکت‌های هواپیمایی نیز به همین صورت است گفت: هفته گذشته به خاطر شرایط آب و هوایی برخی از پروازها کنسل شد وگرنه امسال همه پروازهای طبق روال انجام می‌شود.

در حال حاضر ۱۴ پرواز رفت و برگشت (۲۸ لگ پروازی) در مرکز خراسان جنوبی به مقصد تهران و مشهد انجام می‌شود که با افزوده شدن پرواز روز سه‌شنبه تهران – بیرجند و بالعکس از طریق شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از ۱۲ آذر ماه جاری، فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند همه روزه دارای پرواز خواهد بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو