پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وضعیت پروازهای دو فرودگاه تهران + اطلاعیه هما و کیش ایر

تاریخ خبر: // کد خبر: 247984 // // // //


وضعیت پروازهای دو فرودگاه تهران + اطلاعیه هما و کیش ایر

اکنون شرایط جوی فرودگاه امام‌خمینی عادی است و در صورت تداوم بارش برف در تهران، پروازهای دایرکتی (برگشتی) فرودگاه مهرآباد در فرودگاه امام‌خمینی پذیرش می‌شوند.


وضعیت پروازهای دو فرودگاه تهران + اطلاعیه هما و کیش ایر

بارش اولین برف پاییزی در تهران، شرایط جوی فرودگاه مهرآباد را تغییر داده است و با وجود اینکه تا ساعاتی پیش پروازها در این فرودگاه به حالت عادی برقرار بود اکنون برخی ایرلاین‌ها از تاخیر در آغاز پرواز از مبدا تهران خبر می‌دهند.

اکنون پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر از فرودگاه مهرآباد به مقاصد اردبیل، بیرجند و تبریز و رامسر با تاخیر مواجه است.

یک پرواز شرکت هواپیمایی کیش ایر به مقصد اهواز نیز از فرودگاه مهرآباد تاخیر دارد.

فرودگاه مهرآباد که صبح امروز از عادی بودن پروازها خبر داده بود در اطلاعیه جدیدی که دقایقی پیش منتشر کرد اعلام کرد باوجود بارش شدید برف در این فرودگاه، دید خلبانان برای نشست و برخاست هواپیما مناسب است اما با توجه به شرایط جوی حاکم بر بعضی مناطق کشور، تغییر ساعات برخی پروازها امکان دارد.

این فرودگاه از مسافران خواست تا قبل از عزیمت به مهرآباد، با اطلاعات پرواز (شماره تلفن ۱۹۹ یا تلفن مستقیم ۴۴۶۶۵۵۱۹ یا ۴۴۶۶۵۵۲۴) تماس بگیرند.

هم‌اکنون بیشترین تأخیر و یا لغو در پروازها به دلیل شرایط ناپایدار جوی و بارش باران شدید پاییزی است.

فرودگاه امام، پشتیبان فرودگاه مهرآباد در روز برفی پایتخت

در همین راستا «علی کاشانی» سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: درحال حاضر شرایط جوی در فرودگاه امام خمینی عادی است و هیچگونه بارشی گزارش نشده است.

وی توضیح داد: فرودگاه امام به عنوان پشتیبان فرودگاه مهرآباد در صورتی که امکان نشست و برخاست در فرودگاه مهرآباد کاهش یاید پروازهای دایرکتی این فرودگاه را پذیرش می‌کند.

اطلاعیه «هما»به مسافران مسیرهای داخلی و بین‌المللی 

روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خبر داده است که با توجه به بارش برف و نامساعد بودن شرایط جوی در تهران، مسافران پیش از عزیمت به فرودگاه با شماره تلفن ۰۲۱۴۶۶۲۱۸۸۸ از آخرین وضعیت انجام پروازهای خود باخبر شوند.

ایران ایر امروز به دو مقصد وین و فرانکفورت پروازهای به موقعی داشته‌است اما هم اکنون پرواز تهران – استانبول این شرکت هواپیمایی با شماره IR۷۱۹ که قرار بود ۱۲ و ۲۵ دقیقه از امام به استانبول پرواز کند، تاخیر دارد.

اطلاعیه هواپیمایی«کیش ایر»

هواپیمایی کیش‌ایر نیز در اطلاعیه‌ای آورده است که پروازهای فرودگاه جزیره کیش با توجه به مساعد بودن آب‌و هوای مقصد طبق برنامه پروازی در حال انجام است. اما با توجه به شرایط جوی حاکم بر بعضی مناطق کشور تغییر ساعات برخی پروازها امکان دارد.

مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه با اطلاعات پرواز با شماره تلفن ۱۹۹ یا تلفن مستقیم فرودگاه مهرآباد ۴۴۶۶۵۵۱۹ و ۴۴۶۶۵۵۲ تماس بگیرند.

سازمان هواپیمایی کشوری نیز دقایقی پیش اعلام کرد با توجه به شرایط نامناسب جوی و بارش شدید برف و باران در تهران و برخی مناطق کشور احتمال لغو و یا تاخیر پروازها وجود دارد.

این سازمان از مسافران خواست برای اطلاع از آخرین وضعیت پروازهای خود در مسیرهای داخلی با شماره تلفن ۱۹۹ و پروازهای بین المللی با شماره تلفن  ۰۹۶۳۳۰ تماس بگیرند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو