پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برقراری پروازهای ایرتاکسی در کشور تا پایان سال

تاریخ خبر: // کد خبر: 248672 // // // // //


برقراری پروازهای ایرتاکسی در کشور تا پایان سال

زیرساخت‌های خوبی در سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران فراهم شده و تا پایان سال شاهد برقراری پروازهای ایرتاکسی در کشور خواهیم بود.


برقراری پروازهای ایرتاکسی در کشور تا پایان سال

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از برقراری پروازهای ایرتاکسی در کشور تا پایان سال خبر داد. بر اساس خبری که پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی 24 مرداد منتشر کرد، شهرام آدم‌نژاد در حاشیه مراسم آغاز پروازهای داخلی فرودگاه امام در جمع خبرنگاران در مورد تلاش‌هایی که برای برقراری پروازهای ایرتاکسی صورت گرفته است، گفت: زیرساخت‌های خوبی در سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران فراهم شده و تا پایان سال شاهد برقراری پروازهای ایرتاکسی در کشور خواهیم بود.در حال حاضر فرودگاه‌های زیادی در کشور ایجاد شده و باید به فکر بهره‌برداری اقتصادی از این فرودگاه‌ها باشیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: پروازهای ایرتاکسی به افزایش فعالیت پروازی در فرودگاه‌های کشور و اقتصادی شدن این فرودگاه‌ها کمک می‌کند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز، اواسط شهریور ماه (13 شهریور)  اعلام کرد: اما برای راه‌اندازی ایرتاکسی‌ها و کمک به رونق آن، تخفیف‌ها و بسته‌های تشویقی در نظر گرفتیم که می‌توان به تخفیف ۳۰ درصدی برای هواپیماهای زیر ۲۰۰۰ کیلوگرم اشاره کرد که توسط وزیر ابلاغ شد.

سیاوش امیرمکری اظهار کرد: به نظر من مشکلات  اصلی پیش روی هوانوردی عمومی کشور در حال حاضر چالش‌های حاکمیتی‌ بودن، دولتی بودن و نگاه مدیریت دولتی به آن است و از سوی دیگر، قوانین و مقررات ناظر بر فعالیت‌های صنعت هوانوردی، ناوگان و شرایط خاص فعلی کشور و حتی فراموشی مفهوم کسب و کار تاکسی هوایی به علت وقفه طولانی مدت این موضوع مهم‌تر از هزینه‌ها و قیمت‌های آن است.

 وی افزود: استراتژی شرکت فرودگاه‌ها حمایت از شرکت‌های ایرتاکسی در قالب تدوین بسته‌های تشویقی و حمایتی بوده که شامل ارائه تخفیف‌ها در حوزه خدمات ناوبری هوایی و فرودگاه‌ها مانند، ناوبری هوایی، نشست و برخاست، روشنایی، پارکینگ و غیره است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: تخفیف ۳۰ درصدی در موضوعات مذکور برای هواپیماهای زیر ۲۰۰۰ کیلوگرم یکی از پیشنهادهای این شرکت با هدف حمایت از هوانوردی عمومی کشور بود که با موافقت وزیر راه و شهرسازی ابلاغ شد و دیگر بسته‌های تشویقی و حمایتی نیز در حال تهیه و ارسال برای طی کردن مراحل قانونی، تصویب و اجرایی شدن است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکیدکرد: ایرتاکسی مانند دیگر بخش‌های مکمل صنعت از جمله هوانوردی عمومی که اتفاقاً از بخش‌های بسیار مهم و یکی از حوزه‌های اصلی صنعت حمل و نقل هوایی است، ظرفیت توسعه اقتصادی قابل توجهی را نیز می‌تواند در بر داشته باشد.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو