پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز فعالیت فلای پرشیا و چند سوال از سازمان هواپیمائی کشوری

تاریخ خبر: // کد خبر: 249022 // // // // // // // خبر مهم


آغاز فعالیت فلای پرشیا و چند سوال از سازمان هواپیمائی کشوری

همزمان با فعالیت شرکت هواپیمائی فلای پرشیا با مرکزیت شهر شیراز ،سوالاتی چند از سازمان هواپیمائی کشوری با هدف شفاف شدن موضوع، قابل طرح و پیگیری است. برخی از مهمترین این سوالات در گزارش زیر آمده است.


آغاز فعالیت فلای پرشیا و چند سوال از سازمان هواپیمائی کشوری

در اخبار آمده است که شرکت هواپیمایی فلای پرشیا به عنوان خط پروازی بومی استان فارس در آیینی آغاز به کار کرد و به ناوگان هوایی کشور افزوده شد. ایرنا گزارش داد که معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در آیین آغاز به کار این شرکت هواپیمایی که شامگاه جمعه برگزار شد، تاسیس این شرکت را برای حمل و نقل هوایی فارس بسیار ارزشمند توصیف کرد. ایرلاین پرس ضمن تبریک به سهامداران این شرکت هواپیمائی ، چند سوال مرتبط با این موضوع را از سازمان هواپیمائی کشوری دارد:

1) آیا انتخاب اسامی غیر فارسی برای شرکت های هواپیمائی داخلی مجاز است؟ اگر خیر، بر اساس کدام مصوبه اسم فلای پرشیا تصویب شده است؟

2) آیا انتخاب هر شهرستان یا مرکز استانی برای مرکزیت یک شرکت هواپیمائی مجاز است؟ اگر خیر، بر چه اساسی برای استانی که دو شرکت هواپیمائی آسمان و سپهران برای آن ثبت شده، اقدام به صدور اجازه ثبت سومین شرکت هواپیمائی شده است؟

3) آیا سازمان هواپیمائی کشوری، از ارتباطات غیر مستقیم موسسین و سهامداران برخی از شرکت های هواپیمائی با یکدیگر باخبر است؟ اگر بلی، آیا هیچ حساسیتی نسبت به موضوع نمی تواند وجود داشته باشد؟

4) آیا سازمان هواپیمایی کشوری ، تصمیم نگرفته بود که به هواپیماهای بالای 20 سال اجازه ورود به چرخه خدمات رسانی داده نشود؟ اگر بلی، چرا به سه هواپیمای 20 ساله فلای پرشیا، اجازه فعالیت داده شده است ؟

 

بسیار مشتاق هستیم، شنونده پاسخ ها و شفاف سازی های سازمان هواپیمائی کشوری باشیم.

ضمنا یک سوال خارج از بحث برایمان مطرح شده است:

آیا بین آقای محمود رضائی کوچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس که در آیین آغاز به کار شرکت هواپیمایی فلای پرشیا حضور داشتند ، با آقای دکتر محمدرضا رضائی کوچی، نماینده دوره های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه جهرم  و رئیس کمیسیون عمران مجلس ، نسبت خویشاوندی وجود دارد؟

 

اختصاصی ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین