پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه پرواز‌ پهپادهای شناسایی آمریکا در نزدیکی مرز روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 249214 // // //


ادامه پرواز‌ پهپادهای شناسایی آمریکا در نزدیکی مرز روسیه

یک پهپاد شناسایی آمریکا بار دیگر در نزدیکی مرزهای روسیه پرواز کرد و طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه هفته گذشته ۲۳ هواپیمای خارجی به مرزهای این کشور نزدیک شده و جنگنده‌های روسی ۱۶ بار به هوا برخاستند.


ادامه پرواز‌ پهپادهای شناسایی آمریکا در نزدیکی مرز روسیه

اطلاعات منتشره از سوی منبع نظارتی «PlaneRadar» نشان می‌دهد که یک فروند هواپیمای بدون خلبان راهبردی آمریکایی روز شنبه در طول مرز‌های روسیه پرواز شناسایی کرده است.

بر اساس این اطلاعات، پهپاد شناسایی از نوع «RQ-۴B-۴۰ Global Hawk» متعلق به نیروی هوایی آمریکا روز گذشته از پایگاه هوایی ناتو در جزیره سیسیل (ایتالیا) به پرواز درآمده و در ساعت ۹:۳۰ به وقت مسکو پرواز شناسایی را در طول مرز‌های روسیه در ناحیه لنینگراد و پسکوفسک انجام داده است. پرواز این پهپاد در ارتفاع ۱۶ کیلومتری از سطح زمین و با سرعت بیش از ۶۰۰ کیلومتر در ساعت انجام گرفت.

دستگاه‌های پرنده خارجی بطور مرتب پرواز‌های شناسایی را در نزدیکی مرز‌های روسیه انجام می‌دهند. بیشترین این پرواز‌ها در نزدیکی شبه جزیره کریمه و منطقه کراسنودارسک در آسمان دریای بالتیک و همچنین در نزدیکی پایگاه‌های نظامی روسیه در خاک سوریه است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در روزنامه «کراسنایا زوزدا» (نشریه داخلی وزارت دفاع روسیه)، طی هفته گذشته ۲۳ مورد هواپیمای خارجی در نزدیکی مرز‌های این کشور پرواز کردند. جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه مجبور شدند برای ممانعت از حریم هوایی این کشور ۱۶ بار به هوا بلند شوند.

وزارت دفاع روسیه بار‌ها از فرماندهی نیرو‌های آمریکایی خواسته تا عملیات شناسایی در خطوط مرزی این کشور را متوقف کند، ولی پنتاگون تاکنون از انجام این کار خودداری کرده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت صبا ایران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو