پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افکار عمومی انگلیس در انتظار پاسخ مسئولان انگلیس

تاریخ خبر: // کد خبر: 249241 // // // خبر مهم


افکار عمومی انگلیس در انتظار پاسخ مسئولان انگلیس

افکار عمومی همچنان منتظر است درباره علت پرواز و شکسته شدن دیوار صوتی توسط جنگنده‌های نیروی هوایی سلطنتی انگلیس آنهم در سحرگاه، توضیحات مسئولان مربوط را بشنود


افکار عمومی انگلیس در انتظار پاسخ مسئولان انگلیس

افکار عمومی همچنان منتظر پاسخ مقامات انگلیس درباره صدای مهیبی هستند که سحرگاه در لندن شنیده شد. پلیس انگلیس در پی ادامه پیگیری‌ها درباره علت و منبع صدای مهیبی که بامداد امروز به ویژه در شمال لندن و مناطق اطراف آن شنیده شد، گفت: جت‌های تایفون نیروی هوایی انگلیس که منبع این صدای مهیب بودند، می‌توانند دو برابر سرعت صوت حرکت کنند و با شکستن دیوار صوتی توسط آن ها، این صدای مهیب شنیده شد.
پلیس کانون اصلی صدا را لینکلن شایر در شمال لندن اعلام کرد و افزود: شنیده شدن این صدا در دیگر مناطق اطراف هم به پلیس گزارش شده است.
ساعت حدود چهار و بیست دقیقه بامداد امروز به وقت محلی صدایی مهیب که برخی پنجره‌های ساختمان را لرزاند و همچنین صدای آژیر دزدگیر خودرو‌ها را در مناطق نزدیکتر به کانون صدا به گوش‌ها رساند، مردم برخی مناطق لندن را نگران از خواب بیدار کرد و صد‌ها تماس در این باره با پلیس گرفته شد.
پلیس توضیحات بیشتری در این باره نداده است، اما افکار عمومی همچنان منتظر است درباره علت پرواز و شکسته شدن دیوار صوتی توسط جنگنده‌های نیروی هوایی سلطنتی انگلیس آنهم در سحرگاه، توضیحات مسئولان مربوط را بشنود.
این درحالیست که قرار است از سه شنبه نشست سران کشور‌های عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در میان تدابیر شدید امنیتی در لندن برگزار شود.
ساکنان لندن امروز با صدای مهیب از خواب پریدند
اسکاتلندیار ، پلیس انگلیس صدای مهیب در لندن را ناشی از پرواز دو فروند جت جنگی نیروی هوایی انگلیس اعلام کرد.
پلیس انگلیس اعلام کرد: ساعت چهار و بیست دقیقه صبح و در سکوت شبانه که به ویژه پرواز هواپیما‌ها به علت محدودیت پرواز در آسمان لندن متوقف است، صدای بلندی در شمال لندن و هرد فورد شایر و بد فورد شایر شنیده شد.
پلیس بدون توضیح بیشتر، این صدای بلند را ناشی از شکسته شدن دیوار صوتی دانسته است.
روزنامه دیلی میل پیش از این درباره اخبار مربوط به شنیده شدن صدای انفجار مهیب در شمال لندن اعلام کرد: ظاهرا پرواز جت‌های یوروفایتر در واکنش به ورود هواپیمایی ناشناس به حریم هوایی لندن صورت گرفت.
پلیس لندن در توئیت خود نوشت: صدای مهیبی که صبح امروز در شمال لندن و نواحی اطراف آن شنیده شد در نتیجه شکسته شدن دیوار صوتی بر اثر پرواز هواپیما‌های یوروفایتر تایفون بود و هیچ دلیلی برای نگرانی نیست.
گمان می‌رود این هواپیما‌ها منبع این صدای مهیب بودند و گزارش‌های تایید نشده‌ای وجود دارد از اینکه پرواز آن‌ها به دنبال ورود هواپیمایی ناشناس به حریم هوایی لندن صورت گرفت که به تماس‌ها پاسخ نمی‌داد.
روزنامه انگلیسی دیلی میل پیشتر از شنیده شدن صدای انفجار مهیبی در سراسر لندن خبر داده بود.
این نشریه نوشت: صد‌ها کاربر توئیتر اعلام کردند که در سراسر لندن با صدای انفجار شدید و تکان خوردن ساختمان‌ها از خواب پریدند. این صدای مهیب، به وقت محلی در حدود ساعت چهار و بیست دقیقه صبح شنیده شد که باعث تکان ساختمان‌های اطراف محل انفجار و موجب روشن شدن آژیر خودرو‌ها شد.
دیلی میل اعلام کرده بود که گزارش‌های تایید نشده‌ای وجود دارد از اینکه این صدا ممکن است از دو جت یوروفایتر تایفون ایجاد شده باشد که از فرودگاه نیروی هوایی سلطنتی کانینگزبی به هوا بلند شده اند.
پلیس لندن اعلام کرد: ما هم اکنون تماس‌های زیادی از سراسر شهر درخصوص صدای انفجاری بزرگ داشته ایم و در حال بررسی آن هستیم.
شبکه اسکای نیوز نیز به نقل از مقامات انگلیسی گزارش داده است، پلیس لندن در حال تحقیق درباره صدای انفجار مهیب پس از اعلام برخی گزارش‌های خبری است. پلیس لندن در حال پاسخگویی به تماس‌های متعدد تلفنی درباره شنیده شدن صدای انفجار مهیب در شمال لندن است، اما هنوز گزارشی از وقوع یک انفجار واقعی نرسیده است.
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی Aeronews/ خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو