پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | همراهی نکردن مسئولان ، علت توقف فرودگاه قم

تاریخ خبر: // کد خبر: 249254 // // //


همراهی نکردن مسئولان ، علت توقف فرودگاه قم

امیر آبادی ،نماینده قم در مجلس شورای اسلامی همراهی نکردن مسئولان استان قم و کشور را علت توقف ساخت فرودگاه قم دانست


همراهی نکردن مسئولان ، علت توقف فرودگاه قم

مشکلات ایجاد شده برای ساخت فرودگاه قم را مورد توجه قرار داد و گفت: پس از آغاز ساخت فرودگاه توسط سرمایه گذار بخش خصوصی، منابع طبیعی ،شرکت آب و گاز و سایر دستگاهها هرکدام مشکلاتی برای او ایجاد کردند.

وی با اشاره به خلع ید سرمایه گذار قبلی و گفته های استاندار سابق برای ساخت فرودگاه توسط دولت افزود : این طرح تنها باید توسط بخش خصوصی احداث شود.

وی یکی از مخالفان این طرح را آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی نام برد و افزود: بنابر همه دلایل مذکور ، دولت 50 میلیارد تومان در اختیار شهرداری قم قرار داد تا با سهامداران مشارکت کند یا به قیمت روز سهام آن ها را بخرد و سرمایه گذار جدیدی را برای تکمیل فرودگاه به کار گمارد.این طرح باید توسط بخش خصوصی احداث شود اما دولت باید زمینه های لازم را برای آن فراهم کند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ورود سرمایه گذاران به قم ، برای رشد و توسعه استان افزود : مدیران استان باید شجاعت داشته باشند و امنیت سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران ایجاد کنند.

امیرآبادی از مدیران سازمان های نظارتی هم خواست در عین نظارت به مسئولان دولتی کمک کنند. وی در ادامه به مشکلات زیست محیطی قم اشاره کرد و گفت: ندادن حقابه های قم یکی از علل این مهم است.به همین دلیل ، اسناد حقابه های قم به میزان 50 تا 60 میلیون متر مکعب ارائه شده و پیگیر اختصاص آن هستیم.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی علت دیگر مشکلات زیست محیطی کشور و قم را خودروها عنوان کرد و گفت: تفاوت ساختاری خودروهای تولیدی در ایران از نظر مصرف بنزین ، موجب آلودگی های زیست محیطی است.

امیرآبادی تعطیلی دو شرکت بزرگ خودرو سازی را به نفع کشور دانست و افزود: اگر این دو شرکت تعطیل شوند ، 16 هزار میلیارد تومان به نفع اقتصاد کشور است اما به دلیل وجود رانت چنین اجازه ای داده نمی شود.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی از تصویب اختصاص 80 واگن مترو به قم در کمیسیون اقتصادی مجلس هم سخن گفت و افزود: اختصاص این واگن های چینی باید به تصویب هیئت دولت هم برسد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو