پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | یک ایرلاین تُرک، مسافران ایرانی را متضرر کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 249279 // // // // // خبر مهم


یک ایرلاین تُرک، مسافران ایرانی را متضرر کرد

مسافران ایرانی که قصد سفر از استانبول به تهران را داشتند، به دلیل ورشکستگی و کنسل شدن پروازهای یک ایرلاین ترک، متضرر و در فرودگاه استانبول سرگردان شدند.


یک ایرلاین تُرک، مسافران ایرانی را متضرر کرد

مسافران ایرانی که قصد سفر از استانبول به تهران را داشتند، به دلیل ورشکستگی و کنسل شدن پروازهای یک ایرلاین ترک، متضرر و در فرودگاه استانبول سرگردان شدند.  این ایرلاین ترک در خبری اعلام کرده که از ۲۷ نوامبر تا ۲۱ دسامبر پروازهای این ایرلاین در حالت تعلیق قرار دارد. این خبر مصادف با پرواز بسیاری از ایرانی ها از استانبول شد. گردشگرانی که از این موضوع که اتفاقا همان شب (سه شنبه هفته گذشته) اعلام شده بود، خبر نداشتند؛ در فرودگاه استانبول سرگردان شدند.

به همین دلیل برخی از دفاتر مسافرتی که بلیت این ایرلاین را می فروختند مجبور شدند مسافران خود را با ایرلاین دیگری به ایران بفرستند برخی از مسافران هم متضرر شده و با پرواز دیگری به ایران آمدند بنابراین شکایت خود را به متولیان گردشگری در وزارتخانه میراث فرهنگی و دفاتر مسافرتی اعلام کردند.

در این باره حرمت الله رفیعی مدیر انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: این ایرلاین اعلام کرد که به دلیل مشکلات مالی همه پروازهای خود را کنسل کرده که به احتمال زیادی نوعی اعلام ورشکستگی است.

وی درباره متضرر شدن مسافران ایرانی نیز گفت: طبق قوانین یاتا باید این ایرلاین هزینه بلیتی که مسافران تهیه کرده اند را بپردازد ولی ممکن است مسافر برای پرواز برگشت از ایرلاین دیگری با هزینه بیشتر نسبت به خرید بلیت اقدام کرده باشد، این اتفاق را ایرلاین مربوطه جبران نمی کند بنابراین مسافر دچار ضرر می شود اگر دولت ما نسبت به این موضوع فشار بیاورد احتمالا بتوانند این ضرر را برای مردم جبران کنند.

وی گفت: مسافرانی که در شب اول اعلام کنسلی متضرر شده اند حالا به دنبال ضرر خود هستند و گرنه بعدا اعلام شد که در چه  تاریخ هایی پرواز ندارد حتی شنیده شده که با دو آژانس به صورت چارتری کار خواهد کرد. همچنین به طور کامل ارتباطاتش را با ایران قطع نکرده بلکه محدود کرده است. این ایرلاین ۱۴ پرواز در طول هفته دارد که البته همه آن برای استانبول نیست.

پیش از این ، ایرلاین ترک پیشوند اسم خود را تغییر داده بود و حالا به گفته برخی از فعالان گردشگری یا این ایرلاین با شریک اقتصادی خود که اتفاقا در دولت ترکیه صاحب مقام است دچار مشکل شده و یا واقعا ورشکست شده است شاید هم دوباره می خواهد برای فرار از پرداخت مالیات، نام خود را باز هم تغییر دهد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفه از پایگاه خبری تیتر شهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو