پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکید بر گزارش دهی کارآمد ایمنی منطبق بر الزام های روز دنیا

تاریخ خبر: // کد خبر: 249496 // // // //


تاکید بر گزارش دهی کارآمد ایمنی منطبق بر الزام های روز دنیا

محمد الهی نیا ،مدیر ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به گستردگی جغرافیایی و تنوع ماموریت های شرکت عنوان کرد که چنین ساختاری نیازمند یک سیستم گزارش دهی حوادث و سوانح، بطور کارآمد و منطبق با الزام های روز است.


تاکید بر گزارش دهی کارآمد ایمنی منطبق بر الزام های روز دنیا

مدیر ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به گستردگی جغرافیایی و تنوع ماموریت های شرکت عنوان کرد که چنین ساختاری نیازمند یک سیستم گزارش دهی حوادث و سوانح، بطور کارآمد و منطبق با الزام های روز است. محمد الهی نیا، امروز(11 آذر) در نشست تخصصی «سیستم گزارش سوانح و حوادث»، هدف از برگزاری این گردهمایی را برطرف کردن ابهام ها و بررسی ضوابط گزارش سوانح و حوادث عنوان کرد و گفت: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران چه در زمانی که بخشی از سازمان هواپیمایی کشوری بوده و چه در 20 سال اخیر که مستقل شده عهده دار و متولی صدور گزارش های حوادث و سوانح بوده و سابقه این گزارش ها به زمان شکل گیری صنعت هوانوردی برمی گردد.

مدیر ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه سیستم گزارش دهی سوانح و حوادث قدمت طولانی دارد، افزود: برای اجرای سیستم مدیریت ایمنی شرکت که دارای گستردگی جغرافیایی و تنوع ماموریت است نیازمند گزارش دهی کارآمد و منطبق با الزام های روز و نیز یک سامانه هوشمند هستیم.

وی گفت: سیستم گزارش سوانح و حوادث نتیجه فعالیت های یکسال و نیم اخیر برای کارآمدسازی گزارش دهی است و توانسته ایم با همکاری اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی یک ساختار شبکه ای را بر بستر دیتای شرکت ایجاد و به صورت فازبندی تکمیل کنیم.

الهی نیا از تهیه لیستی از رویدادها و سوانحی که باید حتما گزارش شوند، (MOR) برای نخستین بار خبر داد و افزود: انتشار مقررات گزارش دهی ایمنی (SRR) در سال گذشته مشخص کرد که باید چه رویدادهایی گزارش شوند و وظایف مترتب را به طور دقیق تر تبیین کرد.

مدیر ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هدف اصلی از برگزاری این نشست تخصصی را رسیدن به یکپارچگی در ارایه گزارش سوانح و حوادث و افزایش کیفیت و دقت گزارش ها عنوان کرد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ار  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو