پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برنامه ریزی برای پیاده سازی طرح جامع ایمنی هوانوردی/ حمایت از گزارش دهندگان سوانح و رویدادها

تاریخ خبر: // کد خبر: 249497 // // // // // خبر مهم


برنامه ریزی برای پیاده سازی طرح جامع ایمنی هوانوردی/ حمایت از گزارش دهندگان سوانح و رویدادها

جواد محمدپور ،مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت سازمان هواپیمایی کشوری بر ضرورت پیاده سازی طرح جامع ایمنی هوانوردی نیز تاکید کرد و گفت: این طرح باید تا سال 2020 در تمام کشورها پیاده سازی و اجرا شود.


برنامه ریزی برای پیاده سازی طرح جامع ایمنی هوانوردی/ حمایت از گزارش دهندگان سوانح و رویدادها

مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت سازمان هواپیمایی کشوری بر ضرورت پیاده سازی طرح جامع ایمنی هوانوردی نیز تاکید کرد و گفت: این طرح باید تا سال 2020 در تمام کشورها پیاده سازی و اجرا شود. جواد محمدپور، مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت سازمان هواپیمایی کشوری امروز(11 آذر) در نشست تخصصی «سیستم گزارش سوانح و حوادث»، عنوان کرد: از زمان شکل گیری این اداره کل در سازمان هواپیمایی کشوری احساس کردیم نیازمند تدوین مقررات اولیه ای برای جمع آوری دیده ها هستیم تا از تجربه های گذشته برای جلوگیری از سوانح مشابه استفاده کنیم.

وی ادامه داد: تمام نهادهای وابسته به صنعت هوایی از جمله شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ملزم به ارایه گزارش بر اساس استانداردهای ایکائو هستند.

محمدپور با بیان اینکه گزارش های ایمنی شامل سه دسته سوانح هوایی، حوادث جدی و حوادث غیر جدی است، از مدیران ایمنی و روسای اداره های مراقبت پرواز فرودگاه ها درخواست کرد که گزارش های ایمنی را علاوه بر سامانه سما متعلق به شرکت در سامانه سازمان هواپیمایی کشوری نیز قرار دهند و برای حل و فصل آنها اقدام کنند.

وی بر ضرورت پیاده سازی طرح جامع ایمنی هوانوردی نیز تاکید کرد و گفت: این طرح باید تا سال 2020 در تمام کشورها پیاده سازی و اجرا شود. برای تحقق این مهم نیازمند استقرار سیستم مدیریت ایمنی هستیم که یکی از اجزای اصلی آن سیستم گزارش دهی است.

مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از فراهم شدن مقدمات اجرای طرح حمایت از گزارش دهندگان حوادث و سوانح خبر داد و گفت: انتظار داریم که علاوه بر گزارش های اجباری، گزارش های داوطلبانه نیز ثبت شوند تا از مجموع گزارش ها بتوانیم برای پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی و در نهایت ارتقای ایمنی صنعت هوایی کشور استفاده کنیم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو