پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ظرفیت مغفول مانده فرودگاه زنجان؛ از پروازهای داخلی استقبال نمی‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 249554 // // //


ظرفیت مغفول مانده فرودگاه زنجان؛ از پروازهای داخلی استقبال نمی‌شود

پویایی و توسعه فرودگاه زنجان نقش تاثیرگذاری بر رونق اقتصادی، رشد و توسعه بخش‌های مختلف از جمله جذب گردشگران داخلی و خارجی در استان دارد و جهت ادامه فعالیت نیازمند حمایت مردم و توجه هرچه بیش‌تر مسئولان استانی است.


ظرفیت مغفول مانده فرودگاه زنجان؛ از پروازهای داخلی استقبال نمی‌شود

فرودگاه زنجان در جاده قدیم زنجان به اردبیل و 15 کیلومتری شمال‌غربی این شهر قرار دارد که به عنوان یک ظرفیت مهم نقش بسزایی در توسعه همه جانبه استان دارد و می‌تواند یکی از فرودگاه‌های فعال کشور از نوع داخلی باشد.

این فرودگاه یکی از مجهزترین فرودگاه‌های هم‌سطح خود در کشور محسوب می‌شود که مجموعه‌های مورد نیاز یک فرودگاه مرز هوایی و تجهیزات مورد نیاز را داراست به صورتی که استارت عملیات اجرایی آن در سال 69 زده شده است و در سال 79 مورد افتتاح قرار گرفته، از سال 1390 نیز شروع به فعالیت کرده است.

با این که پویایی و توسعه فرودگاه‌ها نقش تاثیرگذاری بر رونق اقتصادی، رشد و توسعه بخش‌های مختلف از جمله جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد و جهت ادامه فعالیت نیازمند حمایت مردم و توجه هرچه بیش‌تر مسئولان امر استانی است اما آن‌طور که باید از ظرفیت فرودگاه زنجان استفاده نمی‌شود و بستر آماده شده فرودگاه هنوز مغفول مانده است٬ زیرا پروازهای چندانی از لحاظ زیارتی و گردشگری از این فرودگاه انجام نمی‌گیرد و مردم هم استقبال چندانی برای مسافرت‌های هوایی از زنجان ندارند در صورتی که با پروازهای مکرر از فرودگاه می‌توانست در جذب گردشگر داخلی و خارجی موثر بوده و درآمدزایی برای استان داشته باشد.

مدیرعامل فرودگاه زنجان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم از زنجان، با اشاره به این که در زمان پروازهای حج هواپیماهای بزرگ کشور همانند ایرباس 300، 340 حتی هواپیماهای ماهان در فرودگاه زنجان نشست و برخواست دارند، مشکلی و محدودیتی از این بابت وجود ندارد، اظهار داشت: برای پروازهای داخلی کشور زیرساخت فرودگاه زنجان از لحاظ فرودگاهی و ناوبری کامل است.

به گفته وی پرواز داخلی که یکشنبه و چهارشنبه‌ها  از زنجان به مشهد انجام می‌شود طی هفته گذشته به دلیل عدم استقبال مسافر و عدم استفاده مردم کنسل شد، زیرا بر اساس قوانین پروازی باید تعداد مشخصی مسافر و متقاضی برای پرواز وجود داشته باشد تا پرواز انجام گیرد، در صورتی که استقبال مردم و فروش بلیط وجود نداشته باشد٬ طی هفته‌های آینده پرواز زنجان – مشهد  هم جمع‌آوری خواهد شد.

محمد قاسمی با بیان این که در صورتی  به کشورهای همسایه همانند ترکیه پرواز صورت می‌گیرد که بخش خصوصی و گردشگری استان وارد عمل شود، تصریح کرد: ما به عنوان مدیریت فرودگاه وظیفه داریم بستر فرودگاهی مناسب را فراهم کنیم تا هر پروازی با هر درصدی انجام شود و این امر در فرودگاه استان فراهم شده است٬ به‌طوری که تمام زیرساخت فرودگاهی، تجهیزات مورد نیاز فرودگاهی کامل است و می‌تواند روزانه 20 تا 30 پرواز برای هر مقصدی از استان داشته باشد.

 وی گفت: بحث پرواز فعال به گردشگری خصوصی استان ارتباط دارد و آژانس‌های گردشگری باید فعال باشد و یا شرکت‌های هواپیمایی احساس نیاز کنند که این مسیر برای جذب سود و منفعت مناسب است که متاسفانه این اقدام انجام نشده و بخش خصوصی بسیار ضعیف عمل کرده است.

مدیر عامل فرودگاه زنجان با اشاره به این که پرواز عتبات یکی نیازمندی‌های استان است و حج و زیارت متولی صفر تا صد در این موضوع است، تصریح کرد: حج و زیارت استان باید برنامه‌ریزی کرده و نیازسنجی نماید٬ تا فرودگاه زنجان تا جایی که نیاز استان است را پوشش دهد.

وی با بیان این که شرکت هواپیمایی به فرودگاه زنجان بدهکار است اما این موضوع نتوانسته دلیلی بر لغو پروازها از استان باشد، اظهار داشت: ما برای راحتی و رضایت مردم با شرکت‌های هواپیمایی، بخش خصوصی و بخش دولتی گردشگری حاضر به همکاری همه جانبه هستیم.

وی ادامه داد: پرواز زنجان به مشهد با پیگیری‌های مقامات ارشد استان و مدیران فرودگاه زنجان دایر شده اما  بخش خصوصی و گردشگری وارد این موضوع نشده و استقبال زیادی از این برنامه پروازی نشده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو