پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | درخواست جمعی از فعالان پهپادی استان تهران برای اختصاص فضای مناسب پرواز

تاریخ خبر: // کد خبر: 250357 // // //


درخواست جمعی از فعالان پهپادی استان تهران برای اختصاص فضای مناسب پرواز

مجمعی از فعالان پهپادی استان تهران و شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور تولیدکننده و خدمات دهنده رسمی کشور با انتشار نامه‌ای خواستار اختصاص فضای مناسب برای پرواز ریزپرنده‌ها در تهران و حومه شدند و از نبود یا تعطیلی فضاهای موجود ابراز نگرانی کردند.


درخواست جمعی از فعالان پهپادی استان تهران برای اختصاص فضای مناسب پرواز

مجمعی از فعالان پهپادی استان تهران ، شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور تولیدکننده و خدمات دهنده رسمی کشور با انتشار نامه‌ای خواستار اختصاص فضای مناسب برای پرواز ریزپرنده‌ها در تهران و حومه شدند و از نبود یا تعطیلی فضاهای موجود ابراز نگرانی کردند.

در نامه‌ای که خطاب به مدیران امنیتی، نظامی و انتظامی و هواپیمایی و هوانوردی منتشر شده آمده است : امروز که خدمت شما درد و دل می کنیم دیگر هیچ نقطه امنی برای پرواز ریز پرنده، در تهران و حومه، حتی در هفتاد کیلومتری پایتخت حتی برای افراد خاص و ارگانی و یا پرسنل مجموعه‌های نظامی وجود ندارد.
در ادامه نامه بیان شده است :‌تمامی باندها و زمین پروازها یا تغییر کاربری داده شده یا تعطیل شده یا توسط مکاتبه برخی افراد یا توسط دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری به بن بست کشیده شده،دانشگاه ها هم مورد فشار قرار گرفتند.

بر این اساس تمامی فضاهای موجود تست پهپادی مثل باند آسمان ری، باند فیلستان ورامین، فرودگاه سپهر اتوبان بابایی، مجموعه پروازی بوستان ولایت (فرودگاه قلعه مرغی) ، باند طرقوز اباد هشت کیلومتر پایین تر از حرم امام (ره)، باند جنب فرودگاه پیام، باند احمد اباد مستوفی و زمین‌های چمن دانشگاه‌ها و پارک‌های فناوری و تمامی زمین‌های چمن دانشگاه‌ها و پارک‌های فناوری و تمامی نقاط پروازی که حتی قبل از همه‌گیر شدن و توسعه پهپادها فعال بودند به بن بست و تعطیلی یا تصاحب و تغییر کاربری کشانده شده‌اند.

مجمع فعالان پهپادی استان تهران و شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور تولیدکننده و خدمات دهنده رسمی کشور در این نامه اضافه می‌کند : در حالیکه کاربران پهپاد و هواپیمای مدل و روبات های پرنده از ۲۰۰ نفر در ده سال قبل به حدود ۲۰ هزار نفر رسیده، تعداد باندها و زمین پرواز و محل امن در تهران و حومه از هشت باند و زمین پرواز و محل امن به صفر رسیده است. در حالی که حداقل سی درصد از صدها شرکت دانش بنیان و هزاران کاربر فعال در حوزه خدمات رسانه ای، کشاورزی، نقشه برداری، سینمایی، امداد و نجات، مدیریت بحران، بازرسی خصوط برق و نفت و گاز و خدمات حراستی مشغول افتخار افرینی و خدمت به مملکت هستند، در پایتخت و حومه ان مستقر هستند، کجا باید پرنده خود را تنظیم و تست کنند؟ در چنین شرایطی چطور می توان انتظار داشت که کاربران به طور مخفیانه فعالیت نکنند؟

اعتراض اصلی به تعطیلی کشاندن و مسدود کردن تمام مراکز فعال هوایی و باندهای پروازی است در حالی که در ده سال اخیر تیم‌های خدمات دهنده پهپادی در کشور ۱۰۰۰ برابر رشد داشتند، مراکز و باندها و مجموعه های هوایی به طرز عجیبی تعمدا تعطیل یا ممنوع الفعالیت شدند و این در حالیست که در دستورالعمل های ابلاغی سازمان هواپیمایی کشوری، شورای امنیت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح بارها تاکید شده که در کلیه شهرها، خصوصا کلان شهرها یک یا چند مرکز هوایی جهت پرواز ریز پرنده‌ها ایجاد شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی AeroSP


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو