پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام عملیات شبانه برای هوانیروز ممکن شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 250860 // // //


انجام عملیات شبانه برای هوانیروز ممکن شد

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پیش از این تنها قادر به پرواز در روشنایی روز بودیم اما هم اکنون با سامانه‌های دید در شبی که به دست نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان داخلی تولید و نصب شده قادر به عملیات شبانه هستیم.


انجام عملیات شبانه برای هوانیروز ممکن شد

امیر یوسف قربانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) که به مناسبت فرا رسیدن ۱۵ آذر ماه سالروز شهادت شهید احمد کشوری سخن می‌گفت افزود: ناوگان هوانیروز هم اکنون به تسلیحات هوشمند مجهز شده است و هیچ نیازی نیز در زمینه قطعه سازی به خارج نداریم و حاضریم در این بخش خدمات خود را به کشورهای دوست و همسایه نیز ارائه دهیم.

وی ادامه داد: این ناوگان در دفاع مقدس نیم میلیون ساعت عملیات پروازی انجام داد که یک رکورد بی نظیر است و در این راه ۲۸۷ شهید تقدیم کشور و انقلاب کرد.
فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: هوانیروز ایران، قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه در دوران طاغوت بود و مستشاران خارجی ۴۰ سال قبل زمان ترک کشور اعلام کردند شما نمی توانید این ناوگان عظیم را عملیاتی کنید اما با همت این نیرو طی ۴۰ سال گذشته این بالگردها در خدمت ولایت، مردم و نظام اسلامی قرار گرفت.

هوانیروز در زلزله کرمانشاه ۵۰۰ ماموریت امدادی انجام داد

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: هوانیروز در ماموریت‌های امدادی به مردم در زلزله کرمانشاه ۵۰۰ نفر را جا به جا کرد که اقدامی کم نظیر بود و امسال نیز در همه استان‌های سیل زده حضور داشته است و با انجام ۹۳۶ سورتی پرواز ، ۵۷۰ تُن بار را جا به جا کرد.

امیر قربانی افزود: امسال هوانیروز ۱۱۷ ساعت پرواز در ماموریت‌های پروازی برای خاموش کردن آتش سوزی ها در کشور  انجام داده است و هم اکنون اورژانس هوایی  در ۱۷ استان از جمله خراسان رضوی راه اندازی شده است.

وی به رشادت‌های شهید کشوری در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و ولایت مداری را شاخصه این فرمانده شهید هوانیروز دانست.
فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران بر تداوم راه شهیدان هوانیروز تاکید کرد و گفت: رزمندگان انقلابی هوانیروز اجازه نخواهند داد هیچ خطری کشور را تهدید کند و امروز مرزهای زمینی، دریایی و هوایی ما امن ترین مرزهای خاورمیانه است.
قربانی به فتنه های گذشته و کنونی علیه کشورمان اشاره کرد و افزود: دستگاه های امنیتی دشمنان همیشه پس از شکست در این فتنه ها به برنامه ریزی برای فتنه جدید روی می آورند و با وجود شهید کشوری ها در این سرزمین جرات جنگ سخت ندارند از این رو به جنگ نرم روی آورده اند.
وی ادامه داد: دشمنان در این جنگ نرم به سه رکن اصلی یعنی ولی فقیه و رهبر انقلاب ، خودباوری دینی  و حمایت توده مردم از نظام حمله می‌کنند اما با هوشیاری مردم در جریانات اخیر همین مردم در مقابل اراذل و اشرار قرار گرفتند و فتنه را دفع کردند.

او تاکید کرد: هوانیروز در مسوولیت‌های دفاعی و امنیتی به عنوان سرباز ولایت درخدمت مردم است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین