پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عبدالرحیم کردی : فرودگاه چابهار ۲۴ ماهه به بهره برداری می رسد

تاریخ خبر: // کد خبر: 251136 // // // //


عبدالرحیم کردی : فرودگاه چابهار ۲۴ ماهه به بهره برداری می رسد

عبدالرحیم کردی ،مدیرعامل منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار از بهره برداری فرودگاه چابهار در بازه زمانی ۲۴ ماهه خبر داد.


عبدالرحیم کردی : فرودگاه چابهار ۲۴ ماهه به بهره برداری می رسد

عبدالرحیم کردی ،مدیرعامل منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار از بهره برداری فرودگاه چابهار در بازه زمانی ۲۴ ماهه خبر داد. وی افزود: مجوز ساخت این فرودگاه در سال ۱۳۹۵ صادر شد اما برنامه ریزی های اجرای پروژه اندکی با تاخیر صورت گرفت.

وی اظهارداشت: خوشبختانه توافقی که سال گذشته با «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت اجازه سرمایه گذاری و مجری بودن منطقه آزاد چابهار را برای این فرودگاه صادر و موافقت اصولی پروژه نیز مهر ماه امسال به نام منطقه آزاد چابهار صادر شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این سازمان نیز پیش بینی های لازم در خصوص منابع اجرای پروژه انجام داده است.

وی افزود: کلنگ عملیات اجرایی پروژه فرودگاه چابهار امروز با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی به مناسب میلاد با سعادت امام حسن عسکری (ع) به زمین شده شد.

کردی همچنین اظهار امیدواری کرد که بر اساس زمان بندی مورد پیش بینی پروژه مزبور به فاز بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه قرارداد ساخت فرودگاه چابهار با پیمانکار داخلی بصورت ای پی سی است، گفت: بر اساس توافق اولیه این فرودگاه ۲۴ ماهه به بهره ربرداری خواهد رسید.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسیه کشور است، افزود: خوشبختانه با سفر مقام معظم رهبری در دهه ۸۰ به استان سیستان و بلوچستان و توجه ویژه معظم له به توسعه سواحل مکران شکل گیری زیر ساخت های این منطقه سرعت بیشتری به خود گرفت و در حوزه راه آهن، بندر، جاده و همینطور مباحث فرودگاهی برنامه ریزی مفصلی انجام شد.

وی اظهارداشت: آنچه که مهم و اساسی بود زیر ساخت های حمل و نقلی با اولویت بندر و ریل بود که خوشبختانه از سال های گذشته آغاز شده بود و پیشرفت خیلی خوبی هم داشت و سال گذشته بندر شهید بهشتی به بهره برداری رسید و ریل هم با سرعت خیلی خوبی در حال پیشرفت است.

کردی بیان داشت: مقام معظم رهبری در این شرایط خاص اقتصادی اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی به مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو برای تکمیل خط ریل چابهار – زاهدان را صادر تا این پروژه در زمان کوتاهتری به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: یکی از حلقه های مفقوده ابزارهای حمل و نقل منطقه موضوع فرودگاه بود و تا به حال شاید به این دلیل به سراغ فرودگاه بصورت جدی نرفته بودند که سایر زیرساخت ها بویژه بندر و امکان حمل و نقل هوایی برای بحث بار خیلی در دستور کار جدی نبود و فرودگاه نظامی کنارک هم پاسخگوی رفت و آمدهای منطقه بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار یادآورشد: خوشبختانه با توسعه زیرساخت ها و شکل گیری فعالیت ها در منطقه نیاز به یک فرودگاه غیر نظامی مستقل با اولویت بار و مسافر به میزان نیاز توسعه منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۹ به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه جامع اطلاع رسانی رادیو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو