پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش 16 درصدی مسافر هوایی در پروازهای داخلی

تاریخ خبر: // کد خبر: 251237 // // //


کاهش 16 درصدی مسافر هوایی در پروازهای داخلی

تعداد 19 میلیون و 912 هزار و 948 هزار نفر مسافر در سال 97 جابه‌جا شده‌اند که این رقم حاکی از کاهش 16 درصدی عملکرد ایرلاین‌های داخلی در بخش مسافری به نسبت سال 96 است.


کاهش 16 درصدی مسافر هوایی در پروازهای داخلی

درحالی بیش از 8 ماه از سال جاری گذشته است که به تازگی سازمان هواپیمایی کشوری سالنامه آماری حمل و نقل هوایی در سال 97 را در سایت خود منتشر کرده است.

در این سالنامه عملکرد شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای داخلی، پروازهای بین‌المللی، عملکرد ایرلاین‌های خارجی در پروازهای بین‌المللی، نشست‌وبرخاست هواپیماها در فرودگاه‌های کشور و اطلاعات و شاخص‌های عملیاتی شرکت‌های هواپیمایی  منتشر شده است.

در این بخش از گزارش نگاهی به عملکرد شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای داخلی خواهیم انداخت.

کاهش 16 درصدی مسافر هوایی در پروازهای داخلی

در سال ۱۳۹۷، شرکت‌های هواپیمایی ماهان ایر، آسمان، ایران ایر، ایران ایرتور، آتا، کیش ایر، زاگرس، تابان، کارون، معراج، کاسپین، قشم ایر، پویا ایر، وارش، ساها و سپهران مبادرت به حمل مسافر، بار و پست در فرودگاه‌های کشور کرده‌اند.

بر اساس آمار منتشر شده، تعداد 19 میلیون و 912 هزار و 948 هزار نفر مسافر، 12 هزار و 576 هزار تن بار و هزار 262 هزار تن پست در سطح کشور جابجا شده است که نسبت به سال گذشته (23 میلیون و 701 هزار و 930 هزار مسافر- 12 میلیون و 322 هزار تن بار- 2 هزار و 412 هزار تن پست) در بخش مسافری و پست، شرکت‌های هواپیمایی کاهش 16 درصدی داشته‌اند و بالعکس در بخش بار ۱/۲ در صد افزایش عملکرد داشته‌اند.

مهرآباد همچنان رکورددار پرترافیک‌ترین داخلی

در سال ۳۹۷، تعداد ۶۶ فرودگاه در روند جابه‌جایی مسافر، به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای داخلی سرویس داده‌اند؛ که همانند سال گذشته فرودگاه‌های مهرآباد تهران، مشهد، کیش و شیراز در حمل مسافر به ترتیب رتبه‌های اول تا چهارم را داشته‌اند و سایر فرودگاه‌های کشور در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

رشد عملکرد «پویاایر، ایران ایرتور و ماهان» در بخش مسافری

در سال گذشته 16 شرکت هواپیمایی در حمل مسافر، یازده شرکت هواپیمایی در حمل بار و دو شرکت هواپیمایی در حمل پست فعالیت داشته‌اند از لحاظ رشد سالانه، شرکت هواپیمایی پویاایر، ایران ایرتور و ماهان درجابه جایی مسافر رشد داشته‌اند و در مقابل سایر شرکت‌ها روند نزولی را در عملکرد سالانه خود نشان می‌دهند.

از نظر پوشش فرودگاهی، شرکت هواپیمایی ماهان ایر بیشترین سهم را دارد و شرکت ایران‌ایر در رتبه دوم و پویا ایر و آتا به ترتیب در رتبه سوم و چهارم قرار دارند.


منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو