پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پهپادهای تاکسی در چین شروع به کار می‌کنند

تاریخ خبر: // کد خبر: 251260 // // //


پهپادهای تاکسی در چین شروع به کار می‌کنند

یک شرکت چینی که طی چند سال چشم‌انداز تاکسی‌های مسافری هوایی را ایجاد کرده است، مدعی است به زودی این طرح در چین اجرا خواهد شد.


پهپادهای تاکسی در چین شروع به کار می‌کنند

آندریاس پرووتی شریک اروپایی شرکت چینی Ehang، می‌گوید این شرکت نه تنها فراتر از نمونه‌های اولیه و اثبات مفهوم حرکت کرده بلکه به برنامه‌های تجاری کاملاً نزدیک شده اند.

در چین با توجه به اینکه مقررات اجازه می‌دهد، روزانه هزاران پرواز بدون مشکل انجام می‌شود. ساخت این پهپاد تمام شده و آماده استفاده است. از همه مهم‌تر، این شرکت هزاران مشتری دارد که در صف پیش‌خرید هستند.

عملکرد این پهپاد مانند اکثر تاکسی‌ها انجام می‌شود، به‌طوری که دو نفر را همراه چمدان‌شان حمل می‌کند: به گفته پرووتی دید شرکت از وسیله نقلیه‌ای است که آسمان را بسیار قابل دسترس می‌کند. وی می‌گوید: «ما می‌خواهیم مزایای یک هلی‌کوپتر را برای همه فراهم کنیم. ما نمی‌خواهیم یک اسباب‌بازی برای افراد ثروتمند بسازیم! ما می‌خواهیم آن را برای همه در دسترس قرار دهیم.»

این بدان معنی است که توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیاز به بهینه‌سازی دارند. پرووتی می‌گوید: «برای اینکه همه بتوانند استطاعت مالی این خدمات را داشته باشند، کل زنجیره فرآیند باید بسیار کم‌سود باشد.» در حال حاضر، مدل فعلی حدود ۳۰۰هزار یورو به فروش می‌رسد.

درحالی که چندین شرکت در سراسر دنیا در این حوزه وارد شده اند، اما این شرکت چینی گوی رقابت را از سایر رقبا ربوده است. هرچند پرووتی معتقد است صحبت کردن در مورد رقابت خیلی زود است.

پرووتی می‌گوید: «این پهپاد آماده است، نرم‌افزار و سخت‌افزار وجود دارد، اما با مشکلاتی همچون اکوسیستم، زیرساخت‌های برخاست و فرود پهپاد، زیرساخت‌های نگهداری و مقررات روبرو هستیم که البته قابل حل هستند. مقررات و درک عمومی جامعه نیز شرط مهمی برای تصویب سریع‌تر این خدمات است که کمک همه افراد در صنعت پهپاد و رسانه‌ها را می‌طلبد.»

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از آنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو