پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امیرمکری : کمبود نیروی انسانی متخصص حوزه عملیات هوانوردی را جبران خواهیم کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 251609 // // // // // خبر مهم


امیرمکری : کمبود نیروی انسانی متخصص حوزه عملیات هوانوردی را جبران خواهیم کرد

سیاوش امیرمکری رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از برنامه ریزی برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز صنعت هوانوردی و فرودگاهی تا 5 سال آینده خبر داد.


امیرمکری : کمبود نیروی انسانی متخصص حوزه عملیات هوانوردی را جبران خواهیم کرد

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از برنامه ریزی برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز صنعت هوانوردی و فرودگاهی تا 5 سال آینده خبر داد. سیاوش امیرمکری ضمن گرامیداشت روز دانشجو و روز جهانی هواپیمایی، با اشاره به محدودیت هایی که تحریم در صنعت هوانوردی و فرودگاهی به وجود آورده است، گفت: با تلاش و همت تمامی متخصصان، مسئولان و دانشجویان صنعت فرودگاهی و هوانوردی توانسته ایم مدیریت قابل توجه و آبرومندی را در این صنعت ارائه داده و به دستاوردهای مهمی برسیم.

وی افزود: امروز شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به عنوان وظیفه اصلی خود، برای تامین نیازهای آینده همچون بهره مندی از نیروهای متخصص و کارآمد در صنعت هوانوردی، همکاری و هماهنگی های بسیاری را با دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری داشته و خواهد داشت.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در ادامه عنوان کرد: در حوزه عملیات هوانوردی و آموزشی، طبق برنامه ریزی های صورت گرفته برای 5 سال آینده نیازهای نیروی انسانی متخصص صنعت فرودگاهی و هوانوردی را در دستور کار قرار داده ایم.
وی توضیح داد: به منظور جبران کمبود نیروی انسانی در حوزه عملیات هوانوردی، مجوزی را از سوی سازمان امور اداری و استخدامی اخذ کرده ایم. امیرمکری تصریح کرد: با اخذ مجوز برای استخدام در حوزه عملیاتی اعم از هوانوردی و فرودگاهی تا پایان سال جاری و یا اوایل سال آینده آزمون استخدامی برگزار خواهد شد.
وی در ادامه بیان داشت: با توجه به مشاغل اختصاصی شرکت فرودگاه ها در حوزه عملیات هوانوردی، اقداماتی انجام شده است که می توان به پیگیری جهت اخذ مجوز از سازمان امور اداری استخدامی برای مستثنی کردن و خارج کردن رشته های اختصاصی از طریق آزمون عمومی، استفاده از خدمات دانشجویان دانشکده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و گرفتن امریه برای دانشجویان از طریق اخذ مجوز از سوی ستاد نیروهای مسلح اشاره کرد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با اقدامات فوق امیدواریم بتوانیم نیازهای اختصاصی خود را در حوزه عملیات هوانوردی از میان فارغ التحصیلان تامین کنیم.
وی اضافه کرد: در اقدام مربوط به استفاده از خدمات دانشجویان از سوی ستاد کل نیروهای مسلح نیز فارغ التحصیلان رشته های اختصاصی از دانشکده به عنوان متعهدین خدمت با ارائه تعهد خدمت برای کار در فرودگاه های کشور، از خدمت نظام وظیفه به نوعی آزاد شده و با توجه به رشته تحصیلی خود در فرودگاه های کشور فعالیت خواهند کرد.
وی در پایان گفت: امیدواریم با پیگیری های انجام شده، شاهد اتفاقات خوب و مطلوب در جهت تامین نیازهای مربوط به نیروی انسانی باشیم. گفتنی است؛ در پایان این مراسم جلسه پرسش و پاسخی از سوی دانشجویان دانشکده با رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران درباره شرایط جذب نیروی انسانی و شرایط استخدام و همچنین موضوع امریه و بهره گیری از فارغ التحصیلان دانشکده صورت گرفت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو