پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهترین ایرلاین های ایران کدامند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 251644 // // //


بهترین ایرلاین های ایران کدامند؟

برای کسانی که دائما در حال سفر هستند، سفربا هواپیما به دلیل سرعت و امنیت بالا یکی از گزینه های اصلی محسوب می شود. در کنار انتخاب شرکت مناسب برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما انتخاب ایرلاین مناسب یکی از دغدغه های مسافران هواپیمایی است. در این مقاله سعی کرده ایم ایرلاین های برتر ایرانی از نظر کیفیت ارائه خدمات را معرفی کنیم. این لیست بر اساس رتبه بندی تنظیم نشده است.


بهترین ایرلاین های ایران کدامند؟

برای کسانی که دائما در حال سفر هستند، سفربا هواپیما به دلیل سرعت و امنیت بالا یکی از گزینه های اصلی محسوب می شود. در کنار انتخاب شرکت مناسب برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما انتخاب ایرلاین مناسب یکی از دغدغه های مسافران هواپیمایی است. در این مقاله سعی کرده ایم ایرلاین های برتر ایرانی از نظر کیفیت ارائه خدمات را معرفی کنیم. این لیست بر اساس رتبه بندی تنظیم نشده است.

  1. شرکت هواپیمایی ایران ایر (هُما) (Iran Air )

قدیمی ترین شرکت هواپیمایی ایرانی، ایرلاین هما است که بزرگترین ناوگان هواپیمایی کشور به شمار می آید و بیشترین تعداد هواپیما را دارد . این شرکت هواپیمایی در سال 1340 با ادغام دو شرکت دو شرکت قدیمی هواپیمایی ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز و با نام هواپیمایی ملی ایران تاسیس شد و از فروردین ماه سال ۴۱ شروع به کار کرد. شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) تا سال 1360 نیز به همین نام خوانده می شد. بعدها و با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نام این شرکت به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر یافت؛ با این وجود نام بین المللی آن همچنان بی تغییر و همان ایران ایر باقی ماند. در سال 1355 شرکت هما پس یک شرکت هواپیمایی استرالیایی به عنوان ایمن ترین شرکت هواپیمایی در دنیا معرفی شد. یکی از مهمترین فعالیت های سالیانه ایران ایر، انتقال زائران ایرانی بیت الله الحرام به عربستان سعودی و بازگرداندن آنها به کشور است.

2. شرکت هواپیمایی کیش ایر (Kish Airlines)

ایرلاین کیش ایر در ابتدا در سال 1370 به هدف توسعه خدمات هواپیمایی منطقه آزاد کیش تاسیس گردید. این شرکت هواپیمایی از ناوگان جدید و پیشرفته استفاده می کند. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در تهران و کیش مستقر است. یکی از نکات قابل توجه که موجب شده این ایرلاین ایرانی تبدیل به یکی از محبوب ترین شرکت های هواپیمایی شود خدمات کترینگ غذایی آن است.

کترینگ ایرلاین کیش، از بزرگترین کترینگ های هواپیمایی کشور به شمار می رود که روزانه تا 10 هزار سرویس غذایی را ارائه می نماید. خدمات غذایی ایرلاین کیش مطابق با استاندارهای روز جهانی است

ایرلاین کیش ایر در ابتدا در سال 1370 به هدف توسعه خدمات هواپیمایی منطقه آزاد کیش تاسیس گردید. این شرکت هواپیمایی از ناوگان جدید و پیشرفته استفاده می کند. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در تهران و کیش مستقر است. یکی از نکات قابل توجه که موجب شده این ایرلاین ایرانی تبدیل به یکی از محبوب ترین شرکت های هواپیمایی شود خدمات کترینگ غذایی آن است. کترینگ ایرلاین کیش، از بزرگترین کترینگ های هواپیمایی کشور به شمار می رود که روزانه تا 10 هزار سرویس غذایی را ارائه می نماید. خدمات غذایی ایرلاین کیش مطابق با استاندارهای روز جهانی است .

نکته بعدی قابل کر در خصوص این ایرلاین ، تنوع مسیرهای پروازی آن و حساسیت بالای مدیران و کارکنان شرکت به برقراری پروازهای منظم می باشد. با توجه به جشنواره های عدیده مطرح در جزیره کیش و اهدای جوایزی ارزنده توسط این ایرلاین، همچنین بحث ورود موثر کیش ایر به مباحث مسئولیت اجتماعی، کیش ایر محبوبیت خاصی در بین بهره برداران از خدمات پروازی و فعالان حوزه هوانوردی کشور ، پیدا کرده است.

  1. 3. شرکت هواپیمایی ماهان ( Mahan Airlines)

متخع

ایرلاین ماهان جز شرکت های هواپیمایی شناخته شده ایرانی است که در سال 1372 در شهر کرمان و توسط بخش خصوصی ??? تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در تهران می باشد. ناوگان هوایی ماهان جز ایرلاین های معتبر و ایمن خاورمیانه محسوب می شود که از مجموعه 52 فروند هواپیماهای آن، در حال حاضر 36 فروند هواپیما مشغول به فعالیت می باشند. پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان از فرودگاه مهرآباد و همینطور پروازهای خارجی این شرکت از فرودگاه امام خمینی به مقصد شهرهایی نظیر مسکو، ایروان، دمشق، بغداد، پکن، لاهور، باکو ، مونیخ، پاریس و بارسلون انجام می گیرد(قبل از تحریم های بین المللی).

4 . شرکت هواپیمایی ایران ایر تور( Iran Air Tours)

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در ابتدا با هدف برگزاری سفرهای گردشگری و تورهای زیارتی توسط شرکت هواپیمایی هما (ایران ایر) در سال 1351 تاسیس شد. این شرکت تورهای منظمی به مقصد مشهد برگزار می نمود که بسیار مورد توجه مسافران قرار گرفت. در سال های گذشته ، بیش از 55 درصد پروازهای حج عمره و حج تمتع توسط این شرکت هواپیمایی برگزار می شد . این ایرلاین در سال 1395 کترینگ اختصاصی ایرلاین خود را افتتاح نمود و توانست در سال 1396 بعنوان یکی از کم تاخیرترین ایرلاین ایرانی شناخته شود.

پروازهای بین المللی این شرکت از مقصد فرودگاه بین المللی امام خمینی صورت می گیرد. ایرلاین ایرتور عضو انجمن حمل و نقل هوایی یا یاتا (IATA) می باشد . در سال گذشته و اخیر، جنجال پیش آمده در خصوص شیوه واگذاری سهام این شرکت، لطمات زیادی بر برند ایرتور وارد کرد.

5 . شرکت هواپیمایی قشم ایر (Qeshm Airlines)

 

قف

این شرکت در سال 1372 و توسط بخش خصوصی تاسیس گردید. شعار این شرکت عبارت است از: ابرها را فرش راهتان خواهیم کرد . شرکت هواپیمایی قشم ایرلاینز تاکنون به 19 مقصد داخلی و 21 مقصد بین المللی پروازهای منظم داشته است. هواپیماهای این شرکت هوایی علاوه بر خدمات مسافربری، خدمات باربری نیز ارائه داده و ظرفیت جابجایی 50 تن بار را دارند. این شرکت از بیش از 20 هواپیما جهت خدمت رسانی استفاده می کند.

6. شرکت هواپیمایی آسمان (Aseman Airlines)

ایرلاین آسمان نزدیک به سی سال است که در عرصه خدمات هواپیمایی کشور فعالیت دارد و در سال 1359 و با ادغام چهار ایرلاین کوچک ایرتاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان تاسیس شد . این شرکت هواپیمایی در ناوگان هوایی خود از هواپیماهای کوچک نظیر هواپیماهای فوکر ۱۰۰  استفاده می کند و در حال حاضر به دنبال توسعه ناوگان هواپیمایی و در پی عقد قرار داد با شرکت های هواپیمایی بوئینگ و ایرباس از این هواپیماها هم در سیستم حمل و نقل خود استفاده می کند. این شرکت در بخش ارائه خدمات غذایی و کترینگ موفق شده است که  تمامی استاندارهای لازم سازمان بهداشت جهانی و اتحادیه اروپا را اخذ نماید.

اعتبار این شرکت بعد از سقوط هواپیمای ای تی ار 72 در استان کهکیلویه و بویر احمد، صدمات زیادی دید.

7. شرکت هواپیمایی معراج (Meraj Airlines)

ئد

ایرلاین معراج با توجه به تعداد پرواز محدود، بعنوان یکی از کم تاخیرترین شرکت های هواپیمایی کشور معروف شده است. همچنین رکورد طولانی ترین پرواز ایرانی در دست شرکت هواپیمایی معراج است که در سال 1395 در پی سفر مستقیم هیئت سیاسی محمد جواد ظریف از سیدنی به مقصد تهران پرواز نمود که این پرواز بدون توقف و سوخت گیری و به مدت زمان 17 ساعت انجام شد.

شعار این شرکت هواپیمایی لذت پروازی مطمئن است که این مفهوم را در طراحی لوگو به رنگ های قرمز نماد زندگی و آبی نماد آرامش نشان داده است. این شرکت هواپیمایی پروازهای داخلی و خارجی را در برنامه خود دارد و از فرودگاه های ارمنستان، روسیه ، تاجیکستان، ترکیه و کویت پروازهای بین المللی به مقصد ایران انجام می دهد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت شما نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو