پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ناپدید شدن یک هواپیمای نظامی شیلی با ۳۸ سرنشین بر فراز اقیانوس آرام

تاریخ خبر: // کد خبر: 252126 // // // // خبر مهم


ناپدید شدن یک هواپیمای نظامی شیلی با ۳۸ سرنشین بر فراز اقیانوس آرام

یک هواپیمای نظامی شیلی که به سوی پایگاهی واقع در نزدیکی قطب جنوب در پرواز بود، از پوشش رادار محو شده است. این هواپیما حامل ۳۸ سرنشین بوده است. نیروی هوایی شیلی ماموریت جست‌وجوی گسترده این هواپیما را آغاز کرده است.


ناپدید شدن یک هواپیمای نظامی شیلی با ۳۸ سرنشین بر فراز اقیانوس آرام

خبرگزاری‌های بین‌المللی از ناپدید شدن یک هواپیمای جنگی شیلی در آنتارکتیک (سرزمین جنوبی) واقع در نزدیکی قطب جنوب خبر داده‌اند. گفته می‌شود که این هواپیما حامل ۳۸ سرنشین بوده است. نیروی هوایی ارتش شیلی اقدام به یک جست‌وجوی گسترده برای یافتن این هواپیما کرده است.

هواپیمای مدل هرکولس C-130 با ۱۷ خدمه و ۲۱ مسافر پرواز خود را در فرودگاه شهر پونتا آرئناس آغاز کرده بود و عازم پایگاهی واقع در منطقه‌ای در نزدیکی قطب جنوب بود. این هواپیما غروب دوشنبه به وقت محلی فرودگاه یاد شده را ترک کرده بود.

دو ساعت پس از شروع پرواز تماس و ارتباط با هواپیما قطع شد. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی نیروی هوایی ارتش شیلی، در آن هنگام این هواپیما می‌بایست بر فراز اقیانوس آرام در پرواز بوده باشد. نیروی هوایی شیلی در نخستین واکنش خود نسبت به قطع ارتباط با هواپیمای یاد شده از وقوع یک سانحه هوایی خبر داد. در حال حاضر تلاش برای نجات جان مسافران آغاز شده است.

ماموریت برای نجات جان بازماندگان احتمالی این سانحه

سه فروند هواپیمای متعلق به نیروی هوایی ارتش شیلی با هدف جست‌وجوی هواپیمای نظامی یاد شده به منطقه اعزام شده‌اند. افزون بر آن گفته می‌شود که چهار هواپیمای دیگر نیز برای اعزام به منطقه پیش بینی شده‌اند. خبرگزاری دولتی شیلی همچنین اعلام کرده است که چهار کشتی نیز راهی آب‌های محل سانحه شده‌اند. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی ارتش شیلی شرایط جوی برای پرواز این هواپیما مساعد بوده و بدی هوا نمی‌تواند علت این سانحه بوده باشد.

سباستین پینیه‌را، رئیس جمهوری شیلی با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است که او به همراه وزیر کشور و همچنین وزیر دفاع شیلی تحولات مربوط به ناپدید شدن این هواپیما را دنبال می‌کند.

«ادواردو موسکوئیرا» سخنگوی نیروی هوای شیلی در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها خبر داده که خلبان هواپیمای سی-۱۳۰ هرکولس قبل از ناپدید شدن، هیچ تماس اضطراری نگرفته بود. این مقام نیروی هوایی شیلی، خلبان هواپیمای سی-۱۳۰ هرکولس را فردی کار کشته خوانده و احتمال داده که او شاید به دلیل تمام شدن سوخت، مجبور به فرود شده باشد.

ماموریت سرنشینان این هواپیما رسیدگی به خط لوله شناوری بوده که پیرامون پایگاه  پرزیدنت ادواردو فرای در حال احداث است. فرستنده رادیویی “بایو بایو” اعلام کرده است که سه فرمانده ارشد ارتش شیلی و از جمله یک ژنرال نیز در بین سرنشینان این هواپیما بوده‌اند. پایگاه “پرزیدنت ادواردو فرای” سال ۲۰۱۴ در جزیره “کینگ جورج” واقع در بخش جنوبی آنتارکتیک (سرزمین جنوبی) احداث شد. این پایگاه ظرفیت پذیرش ۱۵۰ نفر را دارد. گفته می‌شود که در تابستان شماری از گردشگران نیز به این منطقه سفر می‌کنند.

شیلی کنترل بیش از ۱.۲ میلیون متر مربع از اراضی قطب جنوب را در اختیار دارد البته بخش‌هایی از این اراضی مورد ادعای انگلیس و آرژانتین است و این کشورها بر سر مالکیت آن با هم اختلافاتی دارند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فضای مجازی / خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو