پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بلیت‌های هواپیما برای سفر به سوریه چگونه قیمت گذاری می‌شوند؟ + نقد شدید

تاریخ خبر: // کد خبر: 252261 // // // // خبر مهم


بلیت‌های هواپیما برای سفر به سوریه چگونه قیمت گذاری می‌شوند؟ + نقد شدید

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: نرخ بلیت هواپیما برای سفر به سوریه به صورت چارتر در قالب هزینه هتل، بلیت و خدمات تعیین می‌شود و مطابق با افزایش خدمات دهی در سفر، هزینه‌ها تغییر خواهد کرد.


بلیت‌های هواپیما برای سفر به سوریه چگونه قیمت گذاری می‌شوند؟ + نقد شدید

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: نرخ بلیت هواپیما برای سفر به سوریه به صورت چارتر در قالب هزینه هتل، بلیت و خدمات تعیین می‌شود و مطابق با افزایش خدمات دهی در سفر، هزینه‌ها تغییر خواهد کرد.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خصوص قیمت بلیت هواپیما برای سفر به سوریه بیان کرد: بلیت سفر به سوریه براساس جلساتی که صورت گرفته است به صورت چارتری تعیین می‌شود و شامل هزینه هتل، بلیت هواپیما و خدمات ارائه شده است. وی افزود: قیمت بلیت رفت و برگشت هواپیما به تنهایی برای سفر به سوریه تعیین نشده است و براساس چارتر از سوی آژانس‌های هواپیمایی تعیین و مطابق با افزایش خدمات دهی در سفر هزینه‌ها نیز تغییر خواهد کرد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در پاسخ به اینکه سفر به سوریه توسط کدام شرکت هواپیمایی ایرانی یا خارجی صورت می‌گیرد، گفت: سفر به سوریه از سوی یک شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود و به دلایل امنیتی اسم این شرکت را اعلام نمی‌کنیم.

سامانی در توضیح شرایط سوخت‌رسانی به هواپیما‌های ایرانی در این مسیر گفت: مشکل سوخت رسانی شرکت‌های هواپیمایی از سایر روش‌ها صورت می‌گیرد و برای تامین سوخت در طول این سفر هواپیما‌ها با مشکلی روبه‌رو نخواهند بود. وی یادآوری کرد: مشکل سوخت رسانی به هواپیما‌های ایرانی در کل مسیر‌ها مرتفع شده و در حال جاضر در هیچ مسیری مشکل تامین سوخت وجود ندارد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خصوص تاثیر افزایش نرخ بنزین بر قیمت بلیت و نرخ سوخت هواپیما، تصریح کرد: سوخت یکی از هزینه‌های اصلی شرکت‌های هواپیمایی به شمار می‌آید به همین دلیل تغییر نرخ آن بر قیمت تمام شده بلیت و سرویسی که به مردم در هواپیما ارائه می‌شود تاثیر مستقیم خواهد داشت.

براساس این گزارش، سفر به سوریه چند سالی بود که به دلیل مشکلات امنیتی متوقف شده بود، اما هم اکنون با برقراری امنیت در سوریه، سفر زیارتی به این کشور با برنامه‌ریزی از سوی سازمان حج و زیارت پس از چندین سال توقف، از سر گرفته شده است.

 

نقد ایرلاین پرس بر فرمایشات آقای سامانی :

از آقای اسعدی سامانی عزیر (دبیر محترم انجمن شرکت های هوایی )، تقاضا می کنیم از ارایه توضیحات مجهول ، غیر ضروری و نالازم و بعضا مسئله دار بشدت خودداری نموده و در صورت نیاز، اقدام به اصلاح بیانات عنوان شده خود، نمایند:

*** ضرورت چارتر کردن بلیت برای پرواز سوریه برای چیست؟ اگر کسی نیاز داشت، با تور می رود. شما اگر واقعا دلتان برای شهروندان می سوزد،آستین بالا زده و تورهای زیارتی و بوکینگ را تسهیل کنید. بلیت چارتری و شرایط تعریف شده برای آن، فضا را برای هزاران نوع فساد احتمالی باز می گذارد.

*** بکار بردن عبارت نامفهوم به دلایل امنیتی نام شرکت را نمی گوئیم یعنی چه؟ مگر 50 سال پیش است که بتوان این موارد را مخفی نگاه داشت،مگر شما می توانید روی شبکه های اجتماعی ، اینترنت و موبایل مسافران کنترل داشته باشید؟ مگر فلایت 24 قفل شده که نتوان تشخیص داد ، کدام پرنده با چه شماره ریجستری از کدام شرکت هواپیمایی در چه زمانی، از کجا به کجا می رود؟ این چه فرمایشی است که از زبان شما بیان شده است؟

*** معنای عبارت افزایش قیمت بنزین روی قیمت بلیت و وضعیت خدمات تاثیر می گذارد یعنی چی؟؟؟ چرا بلندگوی نیات خاص افراد خاص شده اید؟ مگر قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا کرده که شما پیشاپیش دارید ساز مخالف را کوک می کنید؟ اگر مردم واقعا بدانند که قیمت سوخت هواپیما لیتری چند از طرف دولت و بشکلی یارانه ای به ایرلاین ها تحویل داده می شود و بهره وری ناوگان عموما دست چندم در مصرف سوخت چقدر است، با شما چه برخوردی می کنند ؟ اگر مردم دقیقا بدانند که چند عامل هزینه پرسنلی، هزینه سوخت ، هزینه سرمایه ناوگان و هزینه های جاری ایرلاین داری و خدمات فرودگاهی و عوارض ،تعیین کننده قیمت بلیت هواپیما بوده و قیمت واقعی چند است، چه برخوردی با شما خواهند کرد؟ آیا این وضعی که ما در غالب شرکت های هواپیمایی داریم ، نامش ایرلاین داری است؟ شما چنین سبک مدیریتی را تائید می کنید؟ آیا تائید نمی کنید که در این شورآباد ، تحریم هم بهانه خوبی دست بعضی از افراد داده است ؟

با توجه به حسن سابقه و خدمات شایسته قبلی تان، استدعا داریم به سمت شانتاژهای این گونه نروید و آرزومندیم، خبر منعکس شده آنچیزی نباشد که شما بیان کرده اید.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز / توضیحات ایرلاین پرس اضافه شده است


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو