پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تدوین طرح جامع، طرح کسب وکار و توسعه ترمینال ها اولویت های مهرآباد

تاریخ خبر: // کد خبر: 252416 // // //


تدوین طرح جامع، طرح کسب وکار و توسعه ترمینال ها اولویت های مهرآباد

سیاوش امیرمکری ،رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بیان داشت: تهیه طرح جامع مهرآباد، طرح کسب وکار و توسعه ترمینال ها در یک برنامه میان مدت بایستی در دستور کار قرار گیرد.


تدوین طرح جامع، طرح کسب وکار و توسعه ترمینال ها اولویت های مهرآباد

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بیان داشت: تهیه طرح جامع مهرآباد، طرح کسب وکار و توسعه ترمینال ها در یک برنامه میان مدت بایستی در دستور کار قرار گیرد.سیاوش امیرمکری در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد با اشاره به قدمت این فرودگاه گفت: مهرآباد با سابقه 80 سال فعالیت، به عنوان فرودگاه پایتخت تجربه اعزام و پذیرش 17 میلیون و 400 هزار مسافر و بیش از ١۴٠هزار نشست و برخاست پرواز را در یک سال داشته است.

وی با بیان اینکه براساس استانداردهای تعریف شده، این فرودگاه با 70 هزار مترمربع فضای ترمینالی بسته به سطح خدمت رسانی از 9 تا13 میلیون مسافر در سال را می باید اعزام و پذیرش کند این در حالی است که تجربه اعزام و پذیرش بیش از17 میلیون مسافر در سال را داشته است.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در ادامه سخنان خود گفت: فرودگاه مهرآباد در بین 53 فرودگاه مالکیتی شرکت، بالاترین آمار عملکرد را داشته به طوریکه بیش از 30 درصد اعزام و پذیرش مسافر متعلق به این فرودگاه است.

امیرمکری اظهار داشت: وجود سازمان ها، ارگان ها و شرکت های مختلف در فضای 1500 هکتاری فرودگاه، باعث شده است تا مدیریت مجموعه بسیار خاص و پیچیده باشد بنابراین لازم است تعامل و هماهنگی در سطح بالایی بین تمامی ارگان ها، سازمان ها و شرکت ها وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: طی سال های گذشته در جهت افزایش ظرفیت فرودگاه تلاش های قابل توجهی از جمله توسعه ترمینال ها صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تهیه طرح جامع فرودگاه مهرآباد، طرح کسب و کار و پس از آن ساخت ترمینال جدید در یک برنامه میان مدت بایستی در دستور کار قرار گیرد.

امیرمکری عنوان کرد: کمبود فضای ترمینالی و پارک پوزیشن مورد نیاز و لزوم ارتقای تجهیزات هوانوردی ما را ملزم کرده تا برنامه دقیق و مناسبی برای رفع محدودیت ها و ارتقای سیستم ها تهیه و مورد اجرا قرار گیرد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بیش از 80 درصد فعالیت های فرودگاهی و اعزام و پذیرش مسافر در هشت فرودگاه کشور انجام می شود، بیان داشت: توجه به ارتقای سطح خدمات و ارائه سرویس های لازم برای این فرودگاه ها سطح رضایتمندی مسافران را به دنبال دارد بنابراین بایستی در جهت رفع محدودیت ها و ارتقای سیستم ها و تجهیزات ناوبری و ارتباطی و سامانه راداری فرودگاه بین المللی مهرآباد تلاش کنیم.

وی از مدیران فرودگاهی خواست در جهت نظارت بیشتر بر عملکرد دست اندرکاران ارایه خدمات در فرودگاهها با هدف افزایش سطح وکیفیت سرویس ها بیش از گذشته اهتمام ورزند.

وی اضافه کرد: کسب رضایت مسافران بایستی در اولویت کارهای همکاران در فرودگاه های کشور باشد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل، میرسعید صفی نیا مدیرکل سابق فرودگاه بین المللی مهرآباد را یکی از مدیران باسابقه و توانمند در صنعت فرودگاهی معرفی و از مدیرکل جدید خواست تا برای رفع موانع و نیازهای موجود فرودگاه و تکمیل زیرساخت های لازم و مهمتر از همه پیگیری اتمام پروژه های این فرودگاه تلاش کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو